Ta kobna gostovanja

Muke po Barcu: Bez pobjede i kod Valencije, Messi ponovno tragičar!

Nogometaši Valencije i Barcelone odigrali su na Mestalli 1-1 u prvoj utakmici polufinala španjolskog Kupa kralja...

Napravili su time aktualni europski i španjolski prvaci veliki korak ka plasmanu u finale, ali morat će ga potvrditi za tjedan dana na Camp Nouu. Za Barcelonine je navijače svakako dobra vijest da su se njihovi miljenici plasirali u finale prethodna dva puta kada je polufinalni dvoboj u Valenciji završio rezultatom 1-1.

szólj hozzá: Va1-0Ba[Matchhighlight.com]

A mogla je Guardiolina momčad gostovanje na Mestalli zaključiti i pobjedom, ali je udarac Lionela Messija s bijele točke u 57. minuti obranio domaći vratar Diego Alves. Zanimljivo, obrane penala su Alvesova specijalnost - "skinuo" je najviše kaznenih udaraca u Primeri od 2003., uz Sevillina golmana Andresa Palopa. Jedanaestercu je, inače, prethodio prekršaj Miguela na Thiagu.

szólj hozzá: Valencia vs Barca 1:1 Puyol

Valencia je pred svojim navijačima prva došla do prednosti. U 27. se minuti po lijevom krilu probio Jeremy Mathieu, ušao je u šesnaesterac i gurnuo loptu Brazilcu Jonasu kojem nije bilo teško matirati Josea Manuela Pinta.

szólj hozzá: Messi penalty miss vs Valencia

Radost domaćih potrajala je, međutim, samo osam minuta koliko je bilo potrebno Carlesu Puyolu da donese Barceloni izjednačenje. Kao i prije dva tjedna na Santiago Bernabeuu, kapetan Katalonaca je nakon kornera nadskočio domaću obranu i glavom zabio za, pokazalo se, konačnih 1-1.

Spomenimo još i da je sudac u 18. minuti teško oštetio Valenciju budući da je previdio Pintovo igranje rukom izvan kaznenog prostora.