Sjajan gol Muntarija

'Mrtva utrka' u Italiji: Milan teškom mukom vratio vrh Serie A!

Nogometaši Milana pomalo su sretno došli do pobjede u 32. kolu talijanske Serije A, te su ponovno zasjeli na vrh ljestvice. S 1-0 su pobijedili Chievo u Veroni, te sada imaju dva boda više od Juventusa...

No, torinska momčad tek u srijedu mora odraditi svoj ogled ovog kola. Na svom će stadionu Juventus igrati protiv trećeplasiranog Lazija.

Milan je sjajnim pogotkom Sulleyja Muntarija već u 8. minuti došao do pogotka, kasnije se pokazalo jedinog na ogledu. Muntari je topovski opalio s dvadesetak metara i svladao domaćeg vratara Sorrentina, a u ostatku utakmice Milan je mudro, ali ponekad i panično, branio tu brzo stečenu prednost.

szólj hozzá: Ch0-1Ac[Matchhighlight.com]

Chievo je ukupno imao 12 udaraca, a Milan tek pet, s tim da su i jedni i drugi samo dva puta pucali u okvir vratiju. No, Chievo je unatoč dinamičnijoj i odlučnijoj igri ostao bez izjednačenja, te konkretnosti u završnici.

Recimo da je u 80. minuti Alessandro Nesta vidljivo igrao rukom u svom šesnaestercu i bio bi jedanaesterac za domaćina da pomoćnik nije podigao zastavicu zbog zaleđa.

Milan je tako dobio utakmicu nakon niza od četiri ogleda bez pobjede (Catania, dva puta Barcelona i Fiorentina), te se time vratio u borbu za naslov prvaka.

Ostale se utakmice ovog kola igraju u srijedu. (TS)