Borba mladosti

Neporaženi Osijek izjednačio na Poljudu dvije minute prije kraja!

Osijek je i dalje neporažen nakon šest kola HNL-a. Izdržali su i na Poljudu protiv Hajduka.

Osijek je pred oko osam tisuća gledatelja uspio otkinuti bod Hajduku koji je vodio do dvije minute prije kraja. Kazna je stigla u 88. minuti pogotkom Leškovića koji je iskoristio zbunjenost u obrani domaćina. Na kraju je 1:1 zaslužen rezultat, a u Hajduku nikako ne mogu biti zadovoljni bodom.

Bio je Hajduk bolja momačd, no u drugom dijelu Osijek je preuzeo igru, dok su domaćini prijetili iz kontri. Promašio je Oremuš 'mrtvaca' za povećanje vodstva, što se na kraju pokazalo ključnim trenutkom na utakmici.

Tijek susreta:

88' - GOOOOOOOL! Osijek je zasluženo izjednačio! Lešković je iskoristio lošu reakciju obrane Bijelih i zabio za veliki bod na Poljudu.

74' - Hajduk prijeti iz kontri, no baš im i ne ide. Vuković je blokiran, a bila je to kontra 3 na 2.

73' - Osječani igraju bolje u nastavku. Imaju više od igre, ali najbolju je priliku imao Hajduk. Polako gosti prijete vratima domaćih.

61' - Što je sada promašio Oremuš. Samo je išao prema Vargiću koji se majstorski baca i uzima loptu. Pokušao je Oremuš driblingom, a imao je dosta vremena za miran šut.

57' - Caktaš je probao još jednom, ali puca daleko preko gola.

55' - Caktaš je upropastio jednu kontru. Njegovo dodavanje Radoševića bilo je preslabo inače bi to bila velika prilika za 2:0.

53' - Caktaš je prošao po lijevoj strani, ali je samo došao do udarca iz kuta.

40' - Torcida ima razvijen transparent 'Čekali smo kiks da te volimo još više.'

29' - Lešković je pucao zamalo pored vratiju Blaževića. Opasan je Osijek iz udaraca iz kuta. S velikim brojem igrača dolaze pred 16-erac domaćina, bit će tu još golova.

26' - Novi kapetan Bijelih Mario Maloča sad je spasio svoju momčad na vrijeme glavom izbacivši loptu u korner.

19' - Malo se zapalila utakmica nakon gola. Osječani idu čvrsto, a Splićani odgovoraju na jednaki način, možda čak i više.

17' - GOOOOOOOOL! 1:0 za Hajduk! Nakon kornera i gužve Caktaš posprema loptu u mrežu Osijeka.

16' - Nova prilika za Tomaša i Vargić sjajno brani.

15' - Vršajevićje pucao u vanjski dio mreže.

11' - Ivo Tomaš igra špicu umjesto Vukušića. Imao je prvu priliku, ali pucao je glavom preko gola.

10' - Osijek još nije poražen u prvenstvu, a na proljeće su dobro 'istukli' igrače Hajduka u Gradskom vrtu. Radoševića je Smoje brutalno ozlijedio već u 2. minuti. Zato su Splićani posebo napaljeni na kolege.

4' - Nervozan početak Hajduka pred oko osam tisuća navijača.

3' - Nova greška kod dodavanja igrača Hajduka. Novi korner za Osječane.

1' - Osječani su krenuli hrabro na Poljudu. Izborili su udarac iz kuta, ali ništa se posebno nije dogodilo.

Samo bod dijeli Splićane i Osjećane na ljestvici, a vidjet ćemo mogu li gosti iznenaditi favoriziranog Hajduka. Obje su momčadi vrlo mlade i talentirane, s time da je Hajduk prošao pretkolo više u kvalifikacijama za Europsku ligu.