Tko je u pravu?

Mourinho suspendiran!

Engleski nogometni savez suspendirao je portugalskog menadžera Josea Mourinha na jednu utakmicu domaćeg prvenstva zbog neprimjerenog ponašanja za vrijeme susreta 8. kola Premierlige...

Jose Mourinho bio je ogorčen krađom vremena gostujućih igrača u trenucima dok je rezultat bio 1-1. Sudac Anthony Taylor isključio ga je i poslao na tribine kada je glasno prosvjedovao. Mourinho ima rok do četvrtka izjasniti se o optužbi FA-a.

Dok još nije znao za akciju FA-a, Mourinho nije želio komentirati ovaj slučaj.

''Ne znam zbog čeka mi je sudac onemogućio obavljanje mog posla. Dok to i službeno ne saznam, neću davati nikakav komentar.''

Ali je zato itekako komentirao događaje s utakmice u kojoj je završio među navijačima na tribinama.

''Da sam ja navijač koji je platio utakmicu, jako bi me smetalo da je svaki puta kod prekida, kada su gosti trebali vratiti loptu u igru, prošla prosječno 21 i po sekunda. To je izgubljen novac. Kako to? Pa jednostavno, gledatelji su platili ulaznicu za 90 minuta nogometa, a vidjeli su, kada zbrojite sve prekide, možda 55 ili 60. E, to je za mene kršenje pravila!''

No, zato mu nije smetalo što je Chelsea na toj utakmici postigao neregularan izjednačujući gol u 33. minuti. Samuel Eto'o izbio je loptu gostujućem vrataru Marshallu, u trenutku kada je ovaj udarao istom o travnjak, nakon čega ju je imao namjeru ispucati, što prema pravilima FIFA-e nije dopušteno.

Kamerunac je uzeo loptu, umalo ju izgubio, no ona je ipak došla do Edena Hazarda koji je zabio za 1-1.

''Ako FIFA sada kaže da je to faul, onda je faul. Ali, mislim da je Samuel obavio dobar posao. Možda je sudac pogriješio. Po meni bi takva akcija trebala biti dopuštena, kao što je bilo godinama. Nije bilo fizičkog kontakta s golmanom. Inače, golmani imaju pravo imati loptu u posjedu šest sekundi, a drže je gotovo pola minute. E, to je kršenje pravila!''

Suspenzija ujedno znači da će Mourinho, naredne nedjelje, propustiti veliki okršaj na Stamford Bridgeu protiv Manchester Cityja, aktualnog viceprvaka Engleske. Portugalac ima vremena do četvrtka da uloži žalbu na donesenu odluku nogometnog saveza Engleske (FA).(TS)