Vuku se repovi

Mourinho se više ne žali na suđenje: Je li sudac poklonio Realu dva boda!?

Pet golova bilo je u derbiju između Valencije i Reala, no još se vuku repovi zbog (ne)dosuđenog jedanaesterca…

Real Madrid je u pravoj ljepotici kola uspio izvući tri boda na Mestalli te tako napraviti ono što nije uspjelo niti Barceloni koja je na istom stadionu igrala 2:2.

No, vrlo lako se moglo dogoditi da derbi između Valencije i Reala završi neodlučno. Naime, vrlo je malo nedostajalo da glavni sudac u posljednjim sekundama utakmice, točnije kada je već istekla četvrta minuta nadoknade, dosudi kazneni udarac za domaće.

Nakon slobodnog udarca nekih 20-ak sekundi nakon isteka četvrte minute nadoknade jedan udarac igrača Valencije koji je već savladao Casillasa na travi je u padu "obranio" napadač Reala Higuain. Mestalla je u tom trenutku 'eksplodirala' jer je većina gledatelja koji su bila iza gola Casillasa uvjerena kako je Higuain obranio rukom.

Ponovljena snimka zaista pokazuje kako je Higuain imao namjeru skrenuti loptu koja je išla u mrežu Reala, no teško je reći je li ga lopta pogodila u predio ruke (biceps) ili rame. Uostalom, glavni sudac bio je svega 5-6 metara udaljen od Higuaina i jako dobro je sve vidio. Ili nije, pitaju se navijači Valencije.

Odmah nakon toga sudac je odsvirao kraj utakmice, a Jose Mourinho – koji se više ne žali na suđenje – uz otrčao je prema svlačionici dok su za njim letjele čaše i boce s pićem.