Hat-trick Ronalda

Modrić ispraćen ovacijama: Pogledajte fenomenalnu asistenciju!

Nakon što je neki dan 'kreirao' pogodak u prijateljskom susretu, Modrić je upisao i premijernu 'službenu' asistenciju za Real, u velikoj domaćoj pobjedi (5:1) protiv Deportiva.

Mourinho je krenuo od prve minute s Modrićem, ali i Özilom. Na klupi je ostao Xabi Alonso, pa je hrvatski reprezentativac s Khedirom činio par zadnjih veznih. Real je startao slabim i nepreciznim pokušajima Cristiana Ronalda s distance, a momci iz La Corune odgovorili – pogotkom.

Riki je u 16. minuti iskoristio zbunjenost domaće obrane, provukao se kroz dvojicu Realovih braniča i fino matirao Casillasa. Razljutio je primljeni gol Josea Mourinha koji je skakao s klupe i vrištao uz samu granicu igrališta. Očigledno je to razbudilo 'Kraljeve' koji ubrzo prijete lobom Di Marije koji odlazi preko vratara Aranzubije, ali i preko grede.

U 22. minuti upravo argentinskog krilnog napadača srušio je legendarni desni bek Manuel Pablo, a sudac Gamez opravdano je pokazao na bijelu točke, s koje je siguran Ronaldo. Mogao je Portugalac deset minuta kasnije do novog pogotka, no siloviti šut iz okreta 'skinuo' je Aranzubia.

Gol de Di María by rrmisas

Luka Modrić odigrao je prilično samozatajno uvodnih pola sata, međutim genijalnost je na vidjelo izašla u 38. minuti. Modrić je tada fantastično, vanjskim dijelom kopačke gurnuo loptu u prostor za Di Mariju koji je svladao Aranzubiju za preokret Reala. U samom finišu, tik prije odlaska na odmor, Ramos je tukao, Aranzubia odbio, a Ronaldo iz blizine glavom pospremio odbijanac za ugodnih 3:1 madridske momčadi.

U drugi dio Mourinho kreće s Kakom umjesto Özila, u 58. minuti s terena izlazi Luka Modrić kojeg mijenja Xabi Alonso, a nešto kasnije ušao je i Benzema za Higuaina. Očekivani potezi portugalskog stručnjaka, budući da Real već za tri dana ima gostovanje u Ligi prvaka kod Ajaxa.

Real Madrid 5-1 Deportivo footyroom.com by footyroom

Vrlo razigranim pokazao se Kaka, koji je sjajno kombinirao sa suigračima, a posebno Ronaldom. Prije toga, sredinom nastavka Alonso je iz slobodnog udarca naciljao glavu Pepea koji pogađa s 5-6 metara za 4:1. Potom je Ronaldo u dva navrata lijepo uposlio Kaku, no oba puta siguran je Aranzubia.

U 84. minuti Kaka je napucao ruku Evalda, a Gamez ponovo pokazao na 'kreč'. Cristiano Ronaldo tako je dobio priliku za svoj hat-trick i za 'petardu' Reala. Naravno, (po)najbolji igrač svijeta nije propustio staviti točku na 'i', te učiniti dojam potpunim.

Real je ovom pobjedom skočio na šesto mjesto s deset bodova (tri pobjede, remi i dva poraza). Vodeća je Barcelona s maksimalnim učinkom, odnosno +8 ispred aktualnog španjolskog prvaka.

Tijek utakmice: Real Madrid - Deportivo 5:1 (Ronaldo 22' (11-m), 44' i 84' (11-m), Di Maria 38', Pepe 66' / Riki 16')

90' Utakmica je završena. Real Madrid je pobijedio Deportivo 5:1.

84' GOOOL!!! Novi kazneni udarac za Real nakon što je u svom kaznenom prostoru rukom igrao Evaldo. Cristiano Ronaldo pogodio je uz pomoć vratnice za svoj hat-trick i 'petardu' Madriđana.

80' Opet Ronaldo za Kaku, opet Brazilcu brani Aranzubia.

76' Ronaldo je lijepo pronašao Kaku čiji je udarac obranio Aranzubia.

70' Posljednja izmjena gostiju, Camunas je ušao umjesto Domingueza.

66' GOOOL!!! Xabi Alonso je ubacio iz slobodnog udarca, a Pepe lijepo pogodio glavom s 5-6 metara.

65' Benzema ulazi umjesto Higuaina.

59' Odmah je Xabi Alonso pokušao udarcem iz daljine, Aranzubia odbija u korner.

58' Mourinho je s terena povukao Modrića, a uveo Xabija Alonsa. Luka je prilikom izlaska nagrađen velikim pljeskom tribina Santiago Bernabeua.

56' Kod Deportiva izlazi strijelac Riki, a ulazi Nelson Oliveira.

50' Žuti karton za Modrića zbog namjernog igranja rukom na polovici igrališta.

46' Marcelo je ubacio s lijeve strane za Modrića koji ipak nije uspio pucati kraj svog čuvara.

46' Počeo je nastavak susreta. Dvije promjene - kod Reala je Kaka zamijenio Özila, a Laure je u redovima Deportiva ušao umjesto Manuela Pabla.

45' Završilo je prvo poluvrijeme.

44' GOOOL!!! Di Maria je ubacio s lijeve strane, netko od gostujućih braniča odbio do Sergija Ramosa čiji siloviti udarac Aranzubia brani, ali naletio je Ronaldo i glavom iz blizine pospremio odbijanac u mrežu.

Doblete de CR7 by rrmisas

38' GOOOL!!! Modrić je fenomenalno vanjskim dijelom kopačke gurnuo loptu u prostor za Di Mariju koji je svladao Aranzubiju za preokret Madriđana.

33' Sjajna dubinska lopta prema Cristianu Ronaldu koji je pucao snažno iz okreta, no opet brani Aranzubia.

22' GOOOL!!! Manuel Pablo je srušio Di Mariju. Sudac Gamez pokazao je na bijelu točku, s koje je precizan i siguran Cristiano Ronaldo.

Gol de CR7 by rrmisas

18' Krasno je Özil pronašao Di Mariju koji je iskosa lobom prebacio Aranzubiu, ali i gredu.

16' GOOOL!!! Riki je napravio fantastičan slalom kroz zbunjenu obranu Reala i potom mirno matirao Casillasa. Primljeni pogodak strašno je naljutio Mourinha.

Gol de Riki by rrmisas

14' Još jednom je probao Ronaldo, ovaj puta s 18 metara, opet slabo i neprecizno.

11' Khedira je ukrao loptu gostima i proigrao Cristiana Ronalda u kaznenom prostoru Deprotiva, no Aranzubia brani šut Portugalca.

7' Prvi pokušaj domaćina. Tukao je Di Maria s više od 25 metara, ali otišlo je visoko preko gola.

1' Utakmica je počela.

0' Izašli su službeni sastavi.

Real Madrid: Casillas - S. Ramos, Varane, Pepe, Marcelo - Khedira, Modrić - Di Maria, Özil, Cristiano Ronaldo - Higuain.

Deportivo: Aranzubia - Pablo, Castro, Marchena, Evaldo - Dominguez Lamas, Aguilar - Gama, Bergantinos, Pizzi - Riki.

Sudac: Ayza Gamez.