Odigrao 58 minuta

Real uvjerljiv, Modrić u prvih 11: Luka sjajno proigravao i umalo zabio!

Luka Modrić upisao je i prvenstveni debi za Real, i to od prve minute! Najbolji hrvatski igrač startao je u domaćoj utakmici s Granadom, a Madriđani su na kraju slavili s 3:0.

Susret je osim dojmljive igre našeg reprezentativca obilježio i Cristiano Ronaldo koji je s dva pogotka stigao do brojke od 150 golova u dresu Reala. Premda mu je ovo tek četvrta sezona u Madridu, portugalski majstor već je na 10. mjestu liste najboljih strijelaca Kraljevskog kluba u povijesti.

Luka je krenuo umjesto Özila na poziciji 'desetke' i krenuo je zaista sjajno! U 4. minuti fantastično je gurnuo za Callejona koji se našao u čistoj šansi, ali obranio mu je gostujući vratar Tono.

Granada se solidno držala prvih dvadesetak minuta, a igru Reala diktirao je Modrić koji je čak preuzeo i izvođenje kornera. Zaprijetili su domaći iz daljine, dakako Cristiano Ronaldo, no nije bilo dovoljno precizno. Udarcem kraj gola je Portugalac završio i akciju iz 24. minute, koju je započeo Modrić lijepim dodavanjem za Benzemu.

Kraljevi su poveli spretno i sretno. Callejon je dodao Ronaldu koji puca iskosa s lijeve strane, a netko od gostiju skreće loptu i vara svog čuvara mreže. Modriću je nakon pola sata lagano ponestajalo svježine, a neuvjerljivi Real imao je još dvije šanse. U oba navrata mogao je poentirati Benzema; prvo je lobom prebacio vratara i gredu, potom atraktivnim udarcem pogodio vanjsku mrežu.

U nastavku Real je udvostručio prednost iz prve prave akcije. Di Maria je sjajno gurnuo za Ronalda koji puca, vratar Tono brani, ali glavna zvijezda Madriđana lagano posprema odbijanac. Bilo je to u 54. minuti, a ubrzo je i Modrić umalo stigao do prvijenca. Opalio je Luka s nekih dvadesetak metara, otišlo je malo kraj vratnice. U 58. minuti Mourinho je povukao Modrića s terena i uveo Özila. Modrića su tribine Santiago Bernabeua ispratile pljeskom, a na dojmljivom nastupu čestitao mu je i The Special One.

Nakon sat vremena igre Granada je ostala s igračem manje zbog drugog žutog kartona Borje Gomeza, pa je Mourinho uskoro izvadio i Ronalda koji je prilikom izlaska lagano šepao i imao bolnu grimasu.

Real je dominirao do kraja utakmice predvođen napadačkim dvojcem Higuain-Benzema i Özilom iza njih. Upravo taj trio zaslužan je za konačnih 3:0 nakon lijepe kombinacije koju je pogotkom skončao Higuain.

Momčad Josea Mourinha tako je u 3. kolu stigla do prve pobjede u Primeri, kojom su došli na dva boda zaostatka za Barcelonom. Katalonci su u kasnijem terminu na Camp Nou dočekali Valenciju i u trenucima pisanja ovog teksta vode 1:0 golom Adriana.

Tijek utakmice: Real Madrid - Granada 3:0 (Ronaldo 26' i 54', Higuain 77')

90' Utakmica je završila. Real je pobijedio Granadu 3:0, a vrlo dobrih 58 minuta odigrao je naš Luka Modrić.

77' GOOOL!!! Lijepa kombinacija Reala. Ozil je sa 16 metara gurnuo lijevo za Benzemu, koji samo produžuje na drugu stranu Higuainu. Argentincu nije bilo teško pospremiti loptu u praznu mrežu.

64' Ronaldo je bio neprecizan lijevom nogom s nekih 18 metara. Nakon toga Mourinho ga je povukao s terena i uveo Higuaina. Portugalac je prilikom izlaska lagano šepao i imao bolnu grimasu na licu.

60' Granada je ostala s igračem manje. Drugi žuti karton dobio je Borja Gomez.

58' Druga izmjena kod Reala - Özil je zamijenio Luku Modrić koji je odigrao vrlo dobrih 58 minuta. Tribine Santiago Bernabeua nagradile su Luku pljeskom.

56' Modrić je bio blizu prvijenca! Tukao je s nekih 20-ak metara, otišlo je malo pored vratnice.

54' GOOOL!!! Di Maria je sjajno gurnuo za Ronalda koji puca iz prve. Vratar Tono brani, a Ronaldo odbijanac šalje u mrežu.

46' Počeo je nastavak susreta.

45' Di Maria je ušao umjesto Callejona. Završeno je prvo poluvrijeme.

44' Probao je sada Ronaldo s oko 15 metara, ali ravno u ruke Tona.

43' Marcelo je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, gdje se našao Benzema. Pokušao je Francuz atraktivno iz prve, no pogodio je vanjsku mrežu.

32' Duga lopta Marcela za Benzemu koji je pokušao poentirati lobom, ali otišlo je iznad gola.

26' GOOOL!!! Callejon je dodao Ronaldu koji je pucao s lijeve strane iskosa. Lopta se odbila od jednog braniča i prevarila vratara Tona.

24' Modrić je fino pronašao Benzemu koji se spetljao u kaznenom prostoru, pa vratio na 16 metara odakle je Ronaldo opet pucao kraj gola.

21' Ronaldo je tukao s distance, tik uz vratnicu.

20' Granada se zasad solidno brani, a Modrić diktira igrom Reala iznenađujuće dobro. Sada je krasno pronašao Khediru na drugoj strani koji je potom tražio Ronalda u sredini. Opet su izbacili gosti.

13' Luka izvodi i kornere za Real. Upravo je ubacio iz kuta, međutim gostujuća obrana je očistila.

4' Modrić je sjajno gurnuo Callejona u čistu šansu, no vratar Granade brani udarac domaćeg napadača.

1' Utakmica je počela.

Uoči utakmice:

Trener Jose Mourinho odlučio je dati hrvatskom virtuozu priliku od prve minute utakmice protiv Granade, a iz momčadi je prilikom iste povukao inače standardnog Mesuta Özila.

Iako je Modrić debitirao za Real još u uzvratnoj utakmici Španjolskog superkupa protiv Barcelone (igrao zadnjih 10 minuta), ovo će mu ipak biti pravi debi od 1. minute.