Bez dlake na jeziku

Mourinho indirektno Messija nazvao 'glumcem'

Jose Mourinho, trener Real Madrida, poznat po svom jeziku "bez dlaka" i sarkazmu, još se jednom dotaknuo najboljeg nogometaša današnjice Lionela Messija i njegove navodne ozljede u utakmici Lige prvaka protiv Benfice (0-0)...

U rezultatski nebitnom susretu za Barcelonu trener Tito Vilanova odlučio je u 58. minuti utakmice uvesti Messija u igru, a to mu se u 89. umalo obilo o glavu. Naime, u sudaru s gostujućim vratarom Messi je na nosilima morao biti iznesen s travnjaka, a u prvi mah sumnjalo se u tešku ozljedu koljena.

No, Argentinac je nakon svega četiri dana bez problema odigrao svih 90 minuta ligaškog okršaja protiv Betisa, u kojem je s dva pogotka oborio rekord Gerda Müllera po broju pogodaka u jednoj sezoni (86).

Real u nedjelju dočekuje Espanyol, a za taj susret vjerojatno neće konkurirati Karim Benzema, koji se ozlijedio u utakmici Kupa kralja protiv Celte (poraz 2-1).

''Mislim da neće biti spreman. Ozlijeđeni igrač koji mora napustiti travnjak ne bi trebao biti spreman za novu utakmicu svega dva, tri dana nakon toga. No, neki susret napuste na nosilima, pa svejedno par dana kasnije igraju svih 90 minuta'', komentirao je sarkastično Messijev slučaj Portugalac.

Nakon katastrofalne igre i poraza protiv Celte, Mourinho je na pitanje novinara o istome samo kratko odgovorio;