Asistencija Badelja

Mourinho gledao goropadnu Borussiju, Bayern gazi i s rezervama!

Nogometaši Bayerna nastavili su rušiti sve prepreke pred sobom u njemačkoj Bundesligi. S praktički rezervnim sastavom su bavarskom dvoboju 29. kola na svojoj Allianz Areni deklasirali Nürnberg s 4-0...

Trener Jupp Heynckes je na klupi ostavio čak devertoricu igrača koji su u srijedu u Torinu izborili polufinale Lige prvaka, među njima i našeg Marija Mandžukića koji uopće nije ulazio u igru. Ni to, kao ni činjenica da su još u prošlom kolu i matematički osigurali naslov prvaka, nije nagnalo Bayernove nogometaše da malo uspore.

Nürnberg su sredili već u prvom poluvremenu golovima Jeromea Boatenga, Marija Gomeza i Rafinhe, a u nastavku je priču zaključio Xherdan Shaqiri. Gosti nisu uspjeli zabiti čak ni iz penala u 47. minuti, rezervni vratar Bayerna Tom Starke obranio je udarac Timmyja Simonsa.

szólj hozzá: Bayern vs Nurnberg 4:0 GOALS HIGHLIGHTS

Bayern je, istaknimo, pobijedio u svih 12 utakmica u proljetnom dijelu sezone. Spomenimo također da je Danac Pierre-Emile Höjbjerg, koji je ušao umjesto Shaqirija, sa 17 godina i osam mjeseci postao najmlađi Bayernov debitant u Bundesligi. U subotu je bundesligaški debi za minhenski klub ostvario i 19-godišnji veznjak Emre Can.

Impresivnu je utakmicu odigrala i Borussia Dortmund i to pred očima Josea Mourinha, trenera Real Madrida, koji je došao uživo pogledati suparnika u polufinalu Lige prvaka. Dortmunđani su kao gosti deklasirali Greuther Fürth sa 6-1, s time da su već na poluvremenu vodili s 5-0. Po dva su pogotka postigli Mario Götze i Ilkay Gündogan, a jedan je dodao i sjajni Jakub Blaszczykowski koji je utakmicu zaključio i s tri asistencije. U nastavku je pogodio i prvi strijelac prvenstva Robert Lewandowski koji je zabio u svom 11. uzastopnom nastupu u Bundesligi. Ukupno na kontu ove sezone ima 22 pogotka. Greuther Fürth je novim porazom napravio još jedan ogroman korak ka drugoj ligi.

szólj hozzá: Furth 1-6 Dortmund MATCH HIGHLIGHTS

Wolfsburg je kod kuće odigrao 2-2 protiv Hoffenheima, a prvi je pogodak za "vukove" postigao Maximilian Arnold. S 18 godina i 321 danom postao je najmlađi strijelac Wolfsburga u bundesligaškoj povijesti. Ivica Olić je odigrao svih 90 minuta za domaće, dok Ivana Perišića zbog ozljede nije bilo u kadru.

HSV je prekinuo niz od tri poraza i slavio na gostovanju kod Mainza (2-1) uz odličnu igru hrvatskog reprezentativca Milana Badelja. U 61. je minuti bivši veznjak Dinama oduzeo loptu Nikolčeu Noveskom, proslijedio je do Rafaela van der Vaarta, a ovaj do Heunga Mina Sona za 1-0. Dvadeset minuta kasnije Badelj je sam sjajno proigrao Sona koji je riješio sve dvojbe oko pobjednika. Badelje je odradio cijelu utakmicu za HSV u čijem sastavu nije bilo ozlijeđenog Ive Iličevića, baš kao ni Ivana Klasnića kod Mainza.

Fortuna i Werder su odigrali 2-2, a naš je Mateo Pavlović odigrao 90 minuta za goste iz Bremena. Pritom je pogriješio kod drugog gola Fortune, a dobio je i žuti karton. Za domaće je od 85. minute zaigrao mladi hrvatski reprezentativac Ivan Paurević. (TS)

Bundesliga, 29. kolo:

Bayern München - Nürnberg 4-0 (Boateng 5, Gomez 17, Rafinha 24, Shaqiri 56)

Wolfsburg - Hoffenheim 1-2 (Arnold 13, Naldo 86 / Salihović 35 - 11m, Beck 63)

Mainz - HSV 1-2 (Parker 86 / Son 61, 81)

Greuther Fürth - Borussia (D) 1-6 (Prib 71 / Götze 12, 45, Gündogan 15, 33, Blaszczykowski 29, Lewandowski 80)

Fortuna - Werder 2-2 (Reisinger 2, 48 / Junuzović 16, Latka 70-ag)