Junak je Dempsey

Moralo se to i Unitedu dogoditi: Tottenham im u 92. oteo pobjedu!

Manchester United je dugo vodio na White Hart Laneu, ali u u drugoj minuti sudačke nadoknade ostali su bez dva dragocjena boda.

Tottenham i Manchester United u sklopu 23. kola Premiershipa u Londonu su odigrali 1:1.

Manchester je imao velika tri boda s gostovanja na White Hart Laneu, ali je skupo platio veliku pogrešku mladog vratara Davida de Gee, koji je jedno ubacivanje boksao prekratko, te omogućio Aaronu Lennonu da s desne strane pošalje prizemnu loptu prema Dempseyju koji je neometan poslao loptu u praznu mrežu.

Recimo i da je Tottenham u potpunosti zaslužio bod s obzirom da je bio bolji na travnjaku u svim segmentima igre. Spursi su čak 25 puta pucali prema De Geinu golu, dok je Hugo Lloris preživio svega pet udaraca, dva u okvir, od čega je jedan završio iza njegovih leđa. Recimo i da je pet udaraca na utakmici najmanji broj pokušaja Unitedovih nogometaša još od prošlosezonskog gostovanja kod Cityja.

т 1-1 м by Futbol2101

Nakon sjajnog ubacivanja Toma Cleverleyja u 25. minuti nizozemski napadač Robin van Persie najviše skače i glavom zabija svoj 18. prvenstveni pogodak. U posljednjih 10 utakmica Van Persie je isto toliko puta tresao mrežu.

Obje su momčadi imale nekoliko sjajnih prilika tijekom susreta, a United može biti na kraju i sretan osvojenim bodom, s obzirom da je De Gea skinuo nekoliko teških lopti.

Osvojenim bodom United je sada na pet bodova udaljen od gradskog rivala Cityja, dok je Tottenham sada miran četvrti s četiri boda više od petog Evertona (ima utakmicu manje), te četiri manje od trećeplasiranog Chelseaja.