Juve u finalu

Pogledajte golčinu Vučinića kojom je Juventus izbacio Milan u produžetku!

U Torinu je odigrana zanimljiva uzvratna utakmica polufinala talijanskog Kupa između Juventusa i Milana...

Nogometaši Juventusa izborili su 14. nastup u finalu Talijanskog kupa nakon što su u Torinu sačuvali 2-1 prednost iz prve utakmice protiv Milana 2-2 remijem.

Nakon 90 minuta igre u Torinu Milan je uzvratio 2-1 pobjedom i izborio produžetke. Crnogorac Mirko Vučinić u šestoj je minuti prvog produžetka sjajnim pogotkom s preko 30 metara, nakon mnogobrojnih ranijih pokušaja, napokon uspio pogoditi pod gredu Marca Amelije i domaćoj momčadi donijeti konačnu pobjedu.

Bio je to šesti ovosezonski pogodak Vučinića za Juventus, od čega prvi u Kupu.

U vodstvo je sastav Antonija Contea u 28. minuti utakmice doveo Alessandro Del Piero svojim trećim ovosezonskim pogotkom, dok su rezultat pogocima u drugom dijelu preokrenula ovozimska Milanova pojačanja: Alžirac Djamel Mesbah i Argentinac Maxi Lopez. Mesbahu je to bio prvi, a Lopezu drugi pogodak za sastav Massimiliana Allegrija.

Lopez je uoči drugog poluvremena zamijenio Zlatana Ibrahimovića, koji je počeo utakmicu unatoč prehladi koju je nedavno prebolio.

U svom 14. finalu, prvome nakon 2004. godine, torinski će klub igrati protiv Napolija ili Siene, koji uzvratni polufinalni dvoboj igraju sutra u Napulju. Toskanska momčad iz prve utakmice ima 2-1 prednost. Posljednji put Torinezi su u Kupu slavili davne 1995. godine. Ukupno imaju devet naslova. (M.I./TS)

Tijek utakmice:

120' Kraj utakmice! Juventus je u finalu talijanskog Kupa!

117' Iako je trebao biti slobodni udarac za Milan, ipak lopta za Juventus. Sve je izvjesnije da će domaćini proslaviti prolaz u finale.

115' Juventus puno bolje igra u produžetku. Milan je drugi pogodak za izjednačenje domaćina umrtvio, Vučinić je u 16-ercu, ali nam kome dodati i ipak ništa od ove akcije domaćina.

105' Završen je prvi produžetak. Milan se nije snašao najbolje u dodatnim minutama, a Juventus ponovno dominira.

96' GOOOOOOOLLLL!!!! Vučinić postiže pogodak za izjednačenje Juventusa nakon prekrasnog pogotka s vrha 16-erca. Zaista je kapetan Crne Gore postigao majstorski pogodak, Amelia se ispržio cijelom dužinom tijela i vrhom prstiju malo zahvatiti loptu, no sijevnula je u desni gornji kut za veliko slavlje domaćina i moguću potvrdu prolaza u finale.

90+5' Završen je regularni dio utakmice u Torinu. O momčadi koja će proći u finale, odlučit će produžetak.

91+2' Kakva završnica. Obje su momčadi imale po jednu priliku za pogodak, no rezultat je ipak ostao nepromijenen, Vučinić je pucao pred golom Milana, ali ništa od pogotka.

91' Problemi za Inzaghija koji je ostao ležati na travnjaku držeći se za mišić. Ipak je nastavio igrati.

91' Seedorf silovito puca s 20-ak metara ali lopta ide daleko od gola. Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

90' Čini se da ćemo u Torinu ipak gledati produžetak.

87' Velika prilika domaćina. Lichtsteiner se odlično sjurio u kazneni prostor Milana, ali Amelia je u pravo vrijeme izašao i spriječio pogodak za pobjedu domaćina.

81' GOOOOLLLL!!! MIlan vodi 2:1. Strijelac je Lopez, koji je u drugom poluvremenu ušao umjesto Ibrahimovića, a odlično se oslobio Juventusovih čuvara i znatno slabije domaće obrane u nastavku, i iz okreta silovito pogodio nebranjeno ispod grede. Kakav preokret Milana!

80' Nova loša reakcija obrane Juventusa, ali Milan srećom o domaćine, to nije uspio preokrenuti u svoju korist.

78' Antonini šalje loptu u korner, a opasno je zahvatio loptu, zamalo postigavši autogol.

77' Seedorf radi novi prekršaj. U međuvremenu u igru za goste ulazi Inzaghi, a izlazi El Shaarawy.

75' Korner za Milan. Gosti se ne odlučuju na izravni udarac nego na dodavanje i nema nove opasnosti za Juventus.

73' Strijelac za domaćine Del Piero uz velike ovacije izlazi iz igre. Na travnjaku je Borriello.

69' Odličan nastavak utakmice u Torinu. Prilike sjevaju na obje strane. Zanimljivo kako su gosti puno aktivnije zaigrali iako je Ibra ostao na klupi zbog lakše ozljede. Juventus je doduše malo popustio u obrani.

68' Aquilani izlazi iz igre i ulazi Nocerini.

67' Prilika na suprotnoj strani! Vučinić iz svog trećeg pokušaja prema golu gostiju pogađa vanjski dio mreže! Činilo se da će lopta u gol, no njegov pokušaj sa nekoliko metara od gola ipak nije ušao. Šteta. Velika prilika za domaćine.

65' Nova velika prilika za Milan! Muntari je na vrhu kaznenog prostora pokušao brzom loptom iznenaditi Storarija, ali spretan je i koncentriran bio Lichtsteiner, koji se dobro postavio.

61' Novi slobodni udarac za Milan. Mesbah puca po lijevoj strani, ali Storari lako hvata. Mesbah je vrlo raspoložen večeras, posebice nakon što je postigao pogodak za izjednačenje.

60' Milan kao i na početku utakmice djeluje vrlo aktivno i agresivno. Vidjet ćemo koliko će se takav tempo u gostujućem sastavu zadržati. Slobodni udarac za Milan. Seedorf propušta za Thiaga Silvu, ali lopta se odbija do Del Piera.

56' Žuti karton za kapetana Milana Seedorfa zbog rušenja Vučinića.

52' Iako se činilo da će Juventus, s obzirom na viđenu u prvom poluvremenu, lako do pobjede, gosti su ipak uspjeli vratiti tračak nade u preokret, postići pogodak i zakomplicirati put 'Staroj dami' do finala.

51' GOOOOOLLL! Milan se vraća u igru. Uspio je izjednačiti. Strijelac je Mesbah, koji je na pet metara od gola domaćina uspio glavom poslati loptu u mrežu, nakon prekrasne duge lopte.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. U nastavku će Milan biti bee Ibrahimovića.

45+2' Završeno je prvo poluvrijeme utakmice u Torinu. Juventus vodi protiv Milana 1:0.

45+1' Nova dobra prilika za domaćine. Vučinić je s ruba out linije ubacio do Giaccherinia, koji je loše pucao prema vratima Milana, a pokušao je glavom popraviti Del Piero, no nije uspio stići na loptu.

45' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

42' Prvi korner na utakmici za Juventus, ali nema opasnosti za Milan.

39' Nakon početnog pritiska gostiju, 'Stara dama' je sjajno preuzela konce igre i iskoristila prvu priliku na utakmici. Milan očekuje vrlo težak posao u nastavku, ako će htjeti do izjednačenja ili prolaza u finale Kupa. Lopta u ovim trenucima jednostavno ne može proći do Ibrahimovića.

38' Žuti karton za Vučinića zbog prigovora sucu. Vučinić je večeras vrlo aktivan, ali i u razgovoru sa sucima.

35' Drugi žuti karton za goste. Dobiva ga Aquilani.

29' Nova opasnost za Milan. Tukao je s 15-ak metara Vučinić, ali Amelia je ovoga puta siguran i hvata loptu.

28' GOOOOOOLLLL!!! Juventus vodi protiv Milana 1:0!!!! strijelac je kapetan Del Piero!!! Vidal je uspio doći do lopte, progurati je do Lichtsteinera, koji je ispred Amelie dobro pronašao legendarnog kapetana Del Piera. Veliki problemi za Milan. Ovo je 37-godišnjem Del Pieru bio ukupno 286. pogodak za 'Staru Damu'.

25' Bomba Seedorfa, ali nema promjene rezultata.

21' Kakav pokušaj Ibrahimovića! Najopasnija prijetnja gostiju u dosadašnjem dijelu utakmice. Pogreška Juventusove obrane. Lichtsteiner je neoprezno 'predao' loptu protivniku i Ibrahimović je odlično potegnuo po lijevoj strani prema golu, no Storari je uspio ispratiti loptu u korner.

18' Sudar Pepea i Silve.

16' Grubi prekršaj Muntarija na Lichtsteineru zbog kojeg dobiva žuti karton.

12' Slobodni udarac s vrha 16-erca za Milan nakon prekršaja na Ibrahimoviću. Švedski napadač izvodi slobodnjak, ali lopta se odbija o živi zid domaćina.

5' Odmah uvraćaju domaćini. Vučinić je povukao, ali nakon prekida i nove prilike, ipak nema posla za vratara gostiju.

4' Duga lopta d prema Ibrahimoviću, ali je Zlatan malo požurio. Bilo je opasno za Juventus, ali Ibra nije uspio dobro zahvatiti loptu u trku.

3' Milan ima blagu početnu dominaciju.

1' Počela je utakmica na ispunjenoj Juventusovoj Areni. Prvi napad za Juve, ali domaćini gube loptu i u akciju kreće Milan. No nema opasnosti.

U Torinu je od 20.45h na rasporedu uzvratna utakmica polufinala talijanskog Kupa. Sastaju se dvije trenutno najbolje talijanske momčadi, drugoplasirani Juventus i vodeći Milan, a domaćin ima prednost iz prve utakmice na San Siru od 2:1. Oba gola za torinsku Staru damu u prvom je susretu 8. veljače postigao Martin Caceres (53, 83), dok je strijelac za domaćine bio Stephan El Shaarawy (62).

O drugom polufinalistu odlučuju Napoli i Siena koji igraju u srijedu. Prvi dvoboj pripao je Sieni također s 2:1.

Juventus: Storari, Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Ceglie, Pirlo, Pepe, Vidal, Giaccherini, Vučinić, Del Piero

Milan: Ameloa, Mexes, Antonini, Silva, Muntari, Emanuelson, Seedorf, Aquilani, Mesbah, Ibrahimović, Shaarawy.