Sve je bilo sjajno, ali...

Modrićev asist i Ronaldo načeli Rayo: Real imao 3:0 pa se spašavao!

Nakon neprežaljenog poraza u Clasicu od Barcelone, Real je slavio i u drugoj utakmici zaredom u Primeri.

Real je gostovao kod Rayo Vallecana i slavio s tijesnih 3:2, iako je u 48. minuti imao uvjerljivih 3:0. Real je poveo nakon manje od tri minute kada je hrvatski reprezentativac Luka Modrić prodornom loptom pronašao Cristiana Ronalda na lijevoj strani napada. Portugalac je svojem braniču poslao loptu kroz noge i sjurio se prema golu, te bez ikakvih problema pogodio suprotnu malu mrežicu.

U 31. minuti prvog dijela po desnoj je strani projurio Gareth Bale, desnom nogom sjajno ubacio loptu na peterac domaćina, gdje je pronašao neometanog Karima Benzemu koji potom bez ikakvih problema poentira glavom i na drugoj utakmici zaredom.

Ronaldo prestigao i Diega Costu

Bale je u trećoj minuti nastavka još jednom sjajno prošao po desnoj strani, sjurio se gotovo do peterca, pa poslao loptu u sredinu za Cristiana Ronalda koji bez ikakvih problema zabija svoj već 13. prvenstveni pogodak. Tim je golom Portugalac zasjeo na prvo mjesto ljestvice strijelaca, s pogotkom više od Diega Coste.

Sve je izgledalo sjajno za Kraljevski klub, no potom Pepe, a zatim i Marcelo rade dva kaznena udarca, koje u pogotke pretvara Jonathan Viera. Dogodilo se to u 53. i 55. minuti susreta.

Rezultat se do kraja susreta više nije mijenjao, tako da je Real, barem privremeno, smanjio bodovni zaostatak za drugoplasiranim Atleticom. Real za gradskim rivalom kaska dva boda, dok za vodećom Barcelonom ima velikih šest bodova zaostatka.

U ranije odigranim utakmicama spomenimo visoku pobjedu Real Sociedada protiv Osasune. Bilo je 5:0 za sudionika Lige prvaka i to protiv momčadi koja je prije svega tri kola otkinula bod Barceloni. Domaćinu je put do pobjede olakšao i crveni karton Lotiesa u 50. minuti susreta, nakon kojeg su pala tri gola momčadi iz San Sebastiana.

Primera, 12. kolo:

Real Sociedad - Osasuna 5:0 (Ansotegi 33, Inigo Martinez 48, Griezmann 56, Castro 78, Seferović 88)

Almeria - Valladolid 1:0 (Rodri 38)

Rayo Vallecano - Real Madrid 2:3 (Jonathan Viera 53, 55 / Cristiano Ronaldo 3, 48, Benzema 31)