Modrić: Zadovoljan sam igrom, ali ima mjesta za napredak

Luka Modrić priznaje da ne bi mogao tako dobro igrati da nema odličnu potporu u suigračima...

Utakmica koju je odigrao protiv Charltona u 3. kolu FA Cupa bila je ukupno stota u svim natjecanjima za Luku Modrića u dresu Tottenhamove nogometne momčadi...

Hrvatski nogometni reprezentativac koji u Spursima ima ulogu nezamjenjivog playmakera odigrao ju je, prema izvještajima otočkih medija, briljantno, pa ga je tako, primjerice Daily Mail, ocijenio desetkom. Maksimalna je to ocjena za jednog nogometaša, a Modrić ju je zaslužio maestralnom izvedbom u drugom poluvremenu utakmice u kojem je ušao nakon što je menadžer Harry Redknapp shvatio, kasnije to i potvrdio, da bi moglo biti problema za njegov sastav. Modrić je ušao kod 0-0 i inicirao 3-0 pobjedu svoje momčadi u gradskom nogometnom obračunu.

Daily Mail je u izvještaju, u kojem je njegovu igru okarakterizirao "očaravajućom", to opisao ovako:

"Maleni genije Luka Modrić sve je okrenuo - od razine zabave do ishoda utakmice. Iako je Defoe zabio dva, a debitant Townsend jedan gol, Modrić je bio kreativni katalizator. Njegova vizija, dodir, preciznost pri dodavanju i brzina na kratkim distancama otključali su sve lokote kojima se Charlton osigurao u pokušaju branjenja od Premierligaša."

"Luka je pomogao preokrenuti ogled trećega kola na Laneu. Patili smo se u pokušajima da slomimo goste do poluvremena koje je završilo bez golova, a petnaest minuta nakon njegova ulaska s klupe bilo je 3-0", piše službena internetska stranica kluba za koju je Modrić izjavio:

''Zadovoljan sam svojom igrom. Mislim da igram dobro, ali još je važnije od toga da i momčad igra dobro. Bez dobre igre sastava teško je biti na visokoj razini. Nogomet je momčadski sport i momčad svakome mora biti na prvome mjestu.''

''U ovome trenutku moramo biti zadovoljni, ali imamo mjesta za napredak. Možemo biti bolji i to je ono što je dobra vijest za ovu momčad. Sposobni smo za dobre rezultate. Imamo dobru momčad, sjajne pojedince u njoj, a u mnogim smo utakmica pokazali i da smo karakteran sastav. Moramo tako i nastaviti.''