breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na svom White Hart Laneu momčad Stokea s 3-2 u ogledu 32. kola engleskog prvenstva.

Luka Modrić i Vedran Ćorluka odigrali su cijelu utakmicu za Tottenham, dok Niko Kranjčar i Stipe Pletikosa nisu niti konkurirali za utakmicu. Svih pet golova su gledatelji vidjeli u daleko sadržajnijem i bogatijem prvom poluvremenu.

Dva pogotka za domaću momčad postigao je Peter Crouch, oba glavom, u 11. i 34. minuti, dok je Luka Modrić poentirao za 2-0 u 18. minuti, nakon lijepog solo-prodora po lijevoj strani. Pucao je lijevom nogom i proturio loptu kroz noge gostujućem bosansko-hercegovačkom vrataru Asmiru Begoviću. Za goste su zabili Etherington koji je, slično kao i Modrić, napravio prodor po lijevoj strani i pogodio iskosa, te Jones, koji je bio autor vrlo lijepog pogotka u 41. minuti, udarcem lijevom nogom izvan kaznenog prostora u rašlje Gomesovih vrata.

Tottenham je upisao prvu pobjedu nakon tri uzastopna remija u prvenstvu, kojom je zadržao nadu za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone. ''Pijetlovi'' za četvrtim Manchester Cityjem sada zaostaju tri boda.

Ivan Klasnić zaigrao je za svoj Bolton od 82. minute, u domaćoj uvjerljivoj pobjedi nad West Hamom 3-0. Samo dvije minute kasnije našao se u šansi za gol, ali je zamalo promašio. Dvostruki strijelac za Bolton bio je Daniel Sturridge.

Nikola Kalinić četvrtu utakmicu zaredom nije zaigrao za svoj Blackburn u Premiershipu. Njegova je momčad kod kuće odigrala 1-1 s Birminghamom, a Kalinić, kao u prošlom kolu protiv Arsenala, nije bio niti na klupi.

Manchester United napravio je novi korak ka osvajanju naslova prvaka, komotnom pobjedom na Old Traffordu protiv Fulhama s 2-0. Sir Alex Ferguson je zbog suspenzije utakmicu gledao s tribina, u sastavu nije bilo suspendiranog Waynea Rooneyja, a strijelci za ''crvene vragove'' bili su Berbatov u 12. i Valencia u 32. minuti. United sada na vrhu ljestvice ima 10 bodova prednosti pred Arsenalom, ali i dvije utakmice više.

Na 3. mjesto skočio je Chelsea, zahvaljujući domaćoj pobjedi nad Wiganom s 1-0. Florent Malouda je iz polu-voleja zabio u 67. minuti. Chelsea zaostaje 11 bodova za Manchester Unitedom, uz utakmicu manje.

West Bromwich je u gostima slavio kod Sunderlanda s 3-2, iako su domaćini na poluvremenu vodili s 2-1, dok je Everton u gostima deklasirao Wolverhampton s 3-0. Sva tri pogotka je momčad iz Liverpoola zabila u prvom poluvremenu.