Jelavić protiv Cityja

Navijači Spursa pjevali Modriću nakon asistencije i sjajnog gola!

Hrvatski nogometni reprezentativac Luka Modrić asistirao je za prvi, te zabio drugi pogodak u 3-1 pobjedi Tottenhama nad Wiganom u 23. kolu Premiershipa. Cijeli susret odigrao je i Niko Kranjčar...

Razigrani Tottenham na krilima Garetha Balea i Luke Modrića lakoćom je pobijedio Wigan i nastavio utrku za naslovom s klubovima iz Manchestera. Da Wiganu ne leži White Hart Lane poznato je od njihovog stradavanja rezultatom 9-1 krajem 2009. godine, a ponovo su bili bez izgleda zahvaljujući inspiriranoj partiji momčadi Harryja Redknappa.

Tottenham Hotspur v Wigan Athletic

Sep | Myspace Video

U 29. minuti Luka Modrić je odlično uposlio Balea koji je smireno pospremio loptu u mrežu za svoj 9. ligaški pogodak. Sjajnu igru Modrić je okrunio pet minuta kasnije kada je odmjerenim udarcem izvan kaznenog prostora povisio vodstvo Spursa na 2-0. Bio je ovo treći prvenstveni gol Luke Modrića, a sve ih je postigao udarcima izvan kaznenog prostora. U tom segmentu bolji je samo napadač Manchester Uniteda Wayne Rooney koji je pet puta svladavao vratare realizacijom izvan šesnaesterca.

Sve je bilo riješeno u 64. minuti kada je Bale svojim drugim zgoditkom na susretu donio Tottenhamu prednost od 3-0. Zanimljivo, polovicu golova Velšanin je postigao na asistencije Luke Modrića. Do kraja je McArthur samo ublažio poraz. Važno je napomenuti da je konačno priliku od prve minute u jednoj utakmici Premiershipa dobio i Niko Kranjčar, a odradio je vrlo dobro cijeli susret, pa je za očekivati da bi i u nastavku prvenstva mogao češće igrati.

Nova momčad hrvatskog reprezentativca Nikice Jelavića na najbolji mu je način poželjela dobrodošlicu. Naime, Everton je na svom Goodison parku nanio treći prvenstveni poraz vodećem Manchester Cityju, a kiks momčadi Roberta Mancinija odmah je spremno iskoristio United koji je na Old Traffordu iz dva kaznena udarca bio bolji od Stokea, te se poravnao na ljestvici s gradskim rivalima.

Cityju je presudio upravo dojučerašnji igrač Manchester Uniteda Darron Gibson na dodavanje američkog reprezentativca Landona Donovana, dok su tri boda "crvenim vragovima" donijeli Hernandez i Berbatov uspješnim izvođenjem kaznenih udaraca u 38. i 53. minuti.

Izbacivanje Manchester Cityja iz Carling Cupa, a odmah potom i Manchester Uniteda iz FA Cupa očito je značajno podiglo moral momčadi Liverpoola. Igrači menadžera Kevina Dalglisha odigrali su ponajbolju utakmicu sezone što se tiče napada uputivši čak 18 udaraca na vrata Wolverhamptona, od čega su tri završila u mreži u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Caroll, Bellamyi i Cuyt, a vrijedi spomenuti da je menadžer "redsa" u ovoj utakmici odmarao kapetana Stevena Gerrarda.

Naposlijetku, u preostaloj utakmici 23. kola koja je bila na rasporedu u utorak, Chelsea se definitivno povukao iz bilo kakve ozbiljnije borbe s vodećim trojcem, čak štoviše, s obzirom na prikazane igre u zadnje vrijeme bit će im teško zadržati i 4. poziciju koja vodi u Ligu prvaka iduće seztone. Momčad Andre Villas-Boasa do boda kod Swansea stigla je u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Bosingwa uspio anulirati vodstvo domaćina preko Sinclaira iz 40. minute.

Utakmica je bila potpuno ravnopravna, a Chelsea je do remija stigao s igračem manje jer je u 86. minuti drugi žuti karton zaradio Ashley Cole.

Ostale utakmice 23. kola igraju se u srijedu.