Odličan derbi

'Spursi' bombom Walkera uspjeli slaviti protiv Arsenala!

Nogometaši Tottenhama na svom su White Hart Laneu pobijedili ljutog gradskog rivala Arsenala s 2-1 u nedjeljnom derbiju 7. kola Premiershipa...

Londonski derbi u sedmom kolu Premiershipa pripao je Tottenhamu. 'Spursi' su na svom White Hart Laneu svladali gradskog rivala Arsenal s 2:1. Strijelci za 'Topnike' bili su Van der Vaart u 40. minuti te Walker u 73. Malu nadu gostima u preokret donio je Ramsey u 51. minuti.

U sudaru dvije momčadi iz sjevernog dijela Londona, Tottenham je zasluženo osvojio tri boda, čime je nastavio svoju pobjedničku seriju u engleskom prvenstvu. Nakon uvodna dva poraza, ovo je Tottenhamu bila četvrta uzastopna pobjeda. Arsenal je, pak, u sedmom nastupu pretrpio već četvrti poraz.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta u momčadi Tottenhama, Vedran Ćorluka ušao je u igru u 90. minuti, dok Niko Kranjčar nije konkurirao za sastav domaćina.

Tottenham je bolje otvorio utakmicu. Parker je već u 7. minuti promašio odličnu šansu, kada je iz dobre pozicije pucao ravno u golmana Arsenala Szczęsnyja.

U 29. minuti, Van Persie se odlično probio po lijevoj strani, te idealno poslužio Gervinha, koji je promašio čistu šansu jer je pucao pored gola.

Domaćini su poveli u 40. minuti, kada je Rafael van der Vaart iskosa s lijeve strane odličnim udarcem u suprotni kut matirao Arsenalovog vratara.

Arsenal je u 51. minuti stigao do izjednačenja. Song je s lijeve strane ubacio oštru prizemnu loptu koju je iz blizine Ramsey pospremio u mrežu.

U 57. minuti, Bale je izvrsno poslužio bivšeg napadača Arsenala Emmenuela Adebayora, koji je bio ''jedan na jedan'' sa Szczęsnyjem, ali je pucao ravno u njega.

Za najbolji potez utakmice i postavljanje konačnog rezultata pobrinuo se 21-godišnji branič ''spursa'' Kyle Walker, koji je iz velike daljine, s oko 25 metara udaljenosti topovski opalio po lopti u desni kut vratara Szczęsnyja, koji je možda ipak trebao i bolje reagirati, iako je lopta imala za njega vrlo neugodnu rotaciju.

I nakon vodećeg pogotka je Tottenham bio bolja momčad na terenu, te je na kraju zasluženo proslavio pobjedu.

Još jedan londonski derbi, iako puno manji, odigrali su domaćin Fulham i Queens Park Rangers. Momčad Fulhama kao da je na QPR-u iskalila sve frustracije zbog činjenice da u prvih šest nastupa u Premiershipu nije upisala niti jednu pobjedu, te je demolirala gradskog suparnika sa 6-0. Tri pogotka postigao je Andrew Johnson.

Uspješan domaćin bio je i Swansea, koji je s 2-0 svladao Stoke.

Utakmica je završena.

90+4' Pred sam kraj utakmice, Redknapp koristi posljednju izmjenu i u igri umjesto Parkera uvodi drugog hrvatskog reprezentativca Vedrana Ćorluku.

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

81' Redknapp može biti zadovoljan trenutnom situacijom na travnjaku. Arsenal je nakon drugog primljenog pogotka malo prikočio i više nema toliko 'gasa' u gostujućim redovima.

73' GOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Tottenham vodi 2:1! Strijelac je Walker. Luka Modrić je uhvatio odbijenu loptu iz šesnaesterca, šalje ju do Walkera, koji s 20-ak metara šalje iza leđa Szczesnyu. Gostujući vratar nije najbolje reagirao kod ove situacije i mogao je zaustaviti ovaj udarac.

58' Ogromna prilika za Adebayora. Pobjegao je svojim pratiocima te iskoristio odlično dodavanje Van der Varta koji je povukao s centra za Balea, koji proslijeđuje Adebayoru. Pred golom Arsenala našao se oči u oči s gostujućem vratarom, koji nevjerojatno uspijeva obraniti.

57' Ramsey upućuje neugodni udarac ali sudac svira zaleđe.

56' Arsenal se u drugom poluvremenu definitivno razbudio te je sada potpuno ravnopravan protivnik 'Spursima' koje je očito vodstvo malo 'uspavalo'.

51' GOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Arsenal je izjednačio na 1:1. Strijelac je bio Aaron Ramsey kojemu je asistirao Song s lijeve strane. Kakva neopreznost Tottenhamove obrane. Sada su stvari vraćene na početak.

46' Utakmica je nastavljena. Nema promjena u sastavima momčadi.

45+3' Završeno je prvo poluvrijeme utakmice na White Hart Laneu. Sudeći prema prikazanom, čeka nas zanimljivih preostalih 45 minuta igre jer i Arsenal imao nekoliko dobrih šansi i raspoloženi Walcott mogao bi 'zapapriti' domaćinima.

45' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

44' Walcott pokušava iz kuta iznenaditi Tottenham, ali Friedel je siguran na svom mjestu.

40' GOOOOOOOOOOOOOLLLLL! Tottenham vodi 1:0. Pogodak je postigao Rafael van der Vaart! Adebayor je sjajno ubacio loptu u padu s nešto manje od 20 metara, a loptu prsima hvata Van der Vart koji je lako šalje u desni kut Arsenalova gola. 'Spursi' su konačno naplatili bolje otvaranje utakmice i mogu mirno ići na odmor.

27' Žuti karton za Van der Vaarta.

21' Arteta iz kornera ambicozno pokušava zatresti mrežu, ali lopta ide preko gola.

16' Odlična prilika za Walcotta! Pucao je s ruba kaznenog prostora prema lijevoj vratnici silovito prema mreži domaćina, ali vratar Tottenhama uspio je uhvatiti loptu i spriječiti vodstvo gostiju koji su tek sada uspjeli malo uhvatiti priključak za dominantnijim 'Spursima'.

8' Kakva prilika za Tottenham! Odlično dodavanje Modrića koji pronalazi Parkera, ali je njegov pokušaj uspješno zaustavlja mladi gostujući vratar.

7' Adebayor je pokušao s desne strane, ali neuspješno.5' Slobodan udarac za Tottenham nakon prekršaja Songa nad Adebayorom.

2' Prva prilika za domaćine. Arsenal je nespretno izgubio loptu koju hvata Adebayor i dodaje je Modriću, no hrvatski reprezentativac je bio u zaleđu.

1' Utakmica je počela.

U sedmom kolu engleskog nogometnog prvenstva Tottenham na White Hart Laneu dočekuje gradskog rivala Arsenal. Londonski derbi plijenit će pažnju mnogih nogometnih zaljubljenika ove prilično zanimljive nedjelje u kojoj nas osim u Engleskoj, očekuju još derbiji u Francuskoj i Italiji.

Mi ćemo za početak pratiti okršaj Tottenhama i Arsenala. Domaćini predvođeni hrvatskim reprezentativcima Lukom Modrićem, Nikom Kranjčarom i Vedranom Ćorlukom nadaju se novoj prvenstvenoj pobjedi, ukupno četvrtoj ove sezone. Protiv momčadi Arsenea Wengera bit će blagi favoriti s obzirom da su se ove sezone puno bolje iskoristili prijelazni rok, a najvažnije od svega, uspjeli zadržati važnu kariku, Modrića.

S druge strane, Arsenal ne odiše svježinom i tek 13. mjesto prvenstvene ljestvice sa samo dvije pobjede, tri poraza i jednim remijem ne ulijeva previše samopouzdanja Wengerovim igračima. Trener Arsenala ipak ima razloga za ohrabrenje  uoči derbija jer će naime u ovoj utakmici obilježiti 15. obljetnicu na klupi 'Topnika'. Možda mu baš to donese sreću u današnjoj utakmici..