United lovi City

Rooney i Young presudili Spursima: Modrić sukrivac za drugi gol!

Manchester United pobijedio je Tottenham 3:1 na White Hart Laneu u 27. kolu Premiershipa...

Strijelci za United bili su Wayne Rooney (45) i Ashley Young (60, 68), dok je za Tottenham gol postigao Jermain Defoe (87).

Nogometaši Manchester Uniteda su zahvaljujući nadahnutoj igri veznjaka Ashleyja Younga slavili na teškom gostovanju kod trećeplasiranog sastava engleskog Premiershipa Tottenhama s glatkih 3-1.

Tottenham je u prvih 45 minuta igre bio osjetno bolja momčad koja je imala nekoliko dobrih prilika za postizanje pogodaka, a kada je to i napravio isti mu je poništen. Emmanuel Adebayor zabio je za vodstvo "spursa" sredinom prvom dijela, ali mu je isti opravdano poništen zbog igranja rukom.

Taman kada se očekivalo da će sudac Martin Atkinson poslati igrače u svlačionicu, Young je izveo korner a Wayne Rooney postigao svoj peti pogodak u posljednje tri utakmice Premiershipa. Štoviše, bio je to Englezov sedmi pogodak "spursima" u posljednjih osam dvoboja.

Nakon 15 minuta igre u nastavku Young je povisio na 2-0 nakon što je iz vrlo teškog kuta s lijeve strane Unitedova napada volejem pronašao suprotni kut odnosno takozvanu "malu mrežicu". Asistent je bio Portugalac Nani koji je izmakao pažnji Luke Modrića kod izvođenja auta, tako da se može reći kako je Modrić sukrivac za pogodak.

Svega devet minuta kasnije isti je igrač još ljepšim pogotkom zabio za 3-0. Patrice Evra mu je dao loptu na otprilike 25 metara od gola, Young je napravio, malo iskosa s lijeve strane, par koraka prema naprijed i onda odmjerenim udarcem pronašao lijevi gornji kut Friedelova gola. Ovim pogotkom United je dostigao broj gostujućih pogodaka postignutih u prošloj sezoni (29), a još je ostalo pet kola (u gostima) do kraja prvenstva. Uz to, ovo je peti put ove sezone da je Tottenham primio tri i više pogotka. Dva mu je puta to radio United i City te jednom Arsenal.

Počasni pogodak za Tottenham postigao je Jermain Defoe u 87. minuti utakmice, nakon što je Velšanin Ryan Giggs pogrešno odigrao dodavanje. Lopta je završila ravno u nogama Defoea, koji je ušao svega sedam minuta ranije, a ovaj ju je odmjerenim udarcem s 20-ak metara poslao u desnu stranu De Geina gola.

Spomenimo da je Luka Modrić odigrao cijeli susret za "spurse" dok je Niko Kranjčar ušao u igru tek deset minuta prije kraja.

Ovom pobjedom United je ostao u lovu za gradskim rivalom Cityjem za kojim ponovno zaostaje dva boda. Tottenham je pak sve više u opasnosti da ga sustigne Arsenal koji se subotnjim slavljem kod Liverpoola (2-1) približio na svega četiri boda.

U ranije odigranoj utakmici Fulham je s uvjerljivih 5-0 na svom terenu isprašio Wolves. Trostruki strijelc bio je Rus Pavel Pogrebnjak, dok je autor druga dva pogotka bio Clint Dempsey. Zanimljivo je spomenuti da je Pogrebnjak od zimskog prelaska u Fulham postigao pet pogodaka iz isto toliko udaraca prema suparničkim vratima.

Premiership, 27. kolo:

Newcastle - Sunderland 1-1 (Ameobi 90 / Bendtner 24 - 11m)

Fulham - Wolves 5-0 (Pogrebnjak 36, 44, 61, Dempsey 56, 83)

Tottenham - Manchester United (Defoe 87 / Rooney 45, Young 60, 69)

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice. Manchester United pobijedio je Tottenham 3:1.

87' GOOOL!!! Defoe je smanjio na 3:1 lijepim udarce s dvadesetak metara.

80' Niko Kranjčar ušao je u igru umjesto Sandra.

69' GOOOL!!! Young je svojim drugim pogotkom povisio na 3:0. Sjajno je Young potegao desnicom u lijevi gornji kut Tottenhamovih vrata.

60' GOOOL!!! United je povisio na 2:0, strijealc je Ashley Young, koji se najbolje snašao u gužvi i nakon dva odbijanca iz volejom iz pada je poslao loptu u mrežu. Sukrivac za pogodak je i Luka Modrić koji nije pazio Nanija prilikom izvođenja auta. Portugalac mu je pobjegao, primio loptu i ubacio pred vrata gdje su igrači Tottenhama u dva navrata imali priliku očistiti situaciju, ali nisu uspjeli, pa je lopta došla do Younga koji akrobatskim udarcem  postiže pogodak.

52' Šansa za Tottenham. Livermore je pucao, lopta se odbila od Sahe, no De Gee je fantastično reagirao i izbio loptu u korner.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena. Tottenham - Manchester United 0:1.

45' GOOOL!!! United je poveo 1:0 pogotkom Waynea Rooneyja. Nakon kornera u petercu Tottenhama, najviši je bio Rooney koji glavom skreće loptu u mrežu Spursa.

37' Poništen pogodak za Tottenham. Dogodila se vrlo bizarna situacija. Adebayor je na gol-liniji Uniteda blokirao rukom udarac jednog od igrača Tottenham, a potom je loptu petom proslijedio u mrežu. Sudac je ispravno poništio pogodak.

30' Nakon pola sata igre, Tottenham je bolji suparnik. Imao je jednu odličnu šansu Adebayora i jednu polušansu.

19' Prva velika šansa na utakmici za Tottenham. Adebayor je dosta dobro puca s vrha šesnaesterca u desni donji kut, ali De Gea je se bacio i izbacio loptu u korner.

10' Igra se živo, dinamično i otvoreno s obje strane, no zasad nema izglednijih šansi.

1' Utakmica je počela. Obilježen je i jedan veliki jubilej. Menadžer Manchester Uniteda vodio "crvene vragove" po 986. put u karijeri, čime je prestigao legendarnog Sir Matt Busbyja, dosadašnjeg rekordera po broju utakmica na klupi Uniteda...

Manchester United drži drugu poziciju u Premiershipu s pet bodova zaostatka, ali i utakmicom manje iza Mancester Cityja, dok je Tottenham trećeplasirani s 13 bodova zaostatka za „građanima“.

Sastavi:

Tottenham: Friedel, Walker, King, Kaboul, Assou-Ekotto, Lennon, Livermore, Sandro, Modrić, Adebayor, Saha. Zamjene: Cudicini, Giovani, Defoe, Dawson, Kranjcar, Rose, Nelsen

Man. Utd.: De Gea, Jones, Evans, Ferdinand, Evra, Nani, Carrick, Scholes, Young, Rooney, Welbeck. Zamjene: Amos, Anderson, Giggs, Park, Hernandez, Fabio Da Silva, Rafael Da Silva