Moćni Zenit osigurao titulu prvaka Rusije

Nogometaši Zenita iz Sankt Peterburga, inače suparnici splitskog Hajduka u skupini Europa lige, proslavili su u nedjelju drugi naslov prvaka Rusije u povijesti. Prvi su se put okitili tim trofejem prije tri sezone...

Tada ih je do naslova najbolje momčadi u ruskom okruženju vodio nizozemski strateg Dick Advocaat, a sada je Talijan Luciano Spalletti s igračima iz Sankt Peterburga pokorio sve suparnike.

Zenit je cijelu sezonu proveo na vodećem mjestu ljestvice, a matematički je krunu osigurao ove nedjelje, u 28. kolu, odnosno dva kola prije kraja. Pobijedio je Zenit pred domaćim navijačima Rostov sa čak 5-0 i sada bježi prvom pratitelju, moskovskom CSKA-u, osam bodova. Dakako, taj minus CSKA nikako ne može nadoknaditi do kraja.

Unatoč visokoj 5-0 pobjedi igrači Zenita su dugo držali u neizvjesnosti svoje navijače tijekom ogleda protiv Rostova. Do 75. minute su vodili tek 1-0 pogotkom srpskog nogometaša Lazovića, no u zadnjem periodu ogleda je krenuo pravi uragan prema gostujućima vratima.

Semak je u 75. povećao na 2-0, pa najbolji klupski strijelac Keržakov u 82. na 3-0, a u nadoknadi je Buharov zabio još dva pogotka za konačno, veliko slavlje. Inače, Buharov je u igru ušao tek u 88. minuti, ali je maksimalno iskoristio svoje vrijeme na travnjaku.

Hrvatski nogometaš Ivica Križanac odgledao je utakmicu i proslavio naslov prvaka s klupe za pričuve.

U prilog Zenitu je išao i rezultat iz ranije odigrane utakmice u nedjelju, u kojoj je CSKA upisao 1-1 kod Spartak Naljčika.

Podsjetimo da je nakon četiri utakmice Europe lige Zenit već izborio plasman u drugi krug.