Jajalu 90 minuta

Mladen Petrić asistirao za pobjednički pogodak HSV-a

Hrvatski napadač HSV-a Mladen Petrić odigrao je vrlo važnu ulogu u minimalnoj 1-0 pobjedi svoje momčadi na gostovanju kod Kölna u 21. kolu njemačkog nogometnog prvenstva...

U 88. minuti Petrić je asistirao peruanskom napadaču Paulu Guerreru za jedini gol na susretu koji je HSV-u donio šestu ovosezonsku pobjedu i skok s 13. na 10. mjesto bundesligaške ljestvice.

Proigrao je Petrić Guerrera s ruba kaznenog prostora okomitom loptom, a ovaj je poentirao iskosa s desne strane prebacivši istrčalog vratara Rensinga. Guerreru je to bio šesti ovosezonski gol, a Petriću druga asistencija.

Možda i najbolju priliku za postizanje gola imao je Petrić u 73. minuti, nakon duplog pasa s Guerrerom, ali je njegov udarac desnicom iz izgledne pozicije otišao pokraj vratiju.

Inače, Petrić je odigrao svih 90 minuta za HSV, kao i Mato Jajalo za Köln. Ivo Iličević odgledao je susret s HSV-ove klupe za pričuve. U drugoj utakmici dana Augsburg i Nürnberg remizirali su 0-0.