Junak Shittu

Millwall preko Blackburna izborio polufinale FA Cupa

U drugoligaškom ogledu četvrtfinala engleskog FA Cupa nogometaši Millwalla pobijedili su Blackburn 1-0 i plasirali se među najbolje četiri momčadi natjecanja...

Dan Shittu bio je junak Millwalla i jedini strijelac na ogledu u 42. minuti. Do same završnice trajao je donekle tvrd ogled s malo izrazitih prilika. U posljednjih petnaest minuta se Blackburn potpuno otvorio i pokušao doći do izjednačenja, ali je Millwall zadržao vodstvo.

Time je Millwall naplatio ono što nije uspio ostvariti tijekom prošlog vikenda kada je bio domaćin Blackburnu, ali je taj prvi četvrtfinalni ogled završio bez pogodaka.

Za Blackburn je ovo bila sedma utakmica u nizu (prvenstvo i FA Cup) bez pobjede.

Ovom je pobjedom Millwall izborio polufinalni ogled protiv Wigana, dok će 1. travnja Chelsea i Manchester United odigrati ponovljenu utakmicu četvrtfinala. Pobjednika tog meča očekuje ogled protiv Manchester Cityja. (TS)