Catania okrenula Napoli

Milanu golijada u Rimu: Sjajni Ibra nerješiva enigma za Romu!

U 10. kolu talijanskog nogometnog prvenstva (Serie A) Milan je na gostovanju s 3-2 bio bolji od Rome, dok je Napoli, također kao gost, izgubio od Catanije s 2-1...

Švedski reprezentativac Zlatan Ibrahimović bio je dvostruki strijelac u vrlo vrijednoj gostujućoj pobjedi Milana u Rimu s kojom su barem na nekoliko sati zasjeli na vrh Serije A. Šveđanin je najprije u 17. minuti zabio za 1-0 vodstvo Milana. U 28. Argentinac Nicolas Burdisso poravnava na 1-1, ali samo dvije minute kasnije Alessandro Nesta zabija svoj prvi pogodak od siječnja 2010. godine za novo vodstvo Milana od 2-1.

U nastavku smo gledali vrlo izjednačen nogomet, a u 78. minuti prva je pokleknula Roma. Alberto Aquilani sjajnim je nabacivanjem pronašao glavu neometanog Ibrahimovića koji je kratkim trzajem postigao svoj drugi gol na utakmici za podebljanje vodstva Milana. Stvari su se malo zakomplicirale u 87. minuti kada je Krkić zabio za 3-2 nakon jedne lošije golmanske intervencije Christiana Abbiatija. Roma je pritiskala do kraja utakmice, ali do gola nije mogla.

Svega 30 sekundi bilo je dovoljno Napoliju da stigne do vodstva na gostovanju kod izrazito domaćinske momčadi Catanije. Andrea Dossena prošao je po lijevoj strani i uputio oštar centaršut koji je pronašao glavu Edinsona Cavanija koji postiže svoj četvrti pogodak sezone. Obrambeni nogometaš Catanije Giovanni Marchese, u jednom je "izletu" na protivničku polovicu u 25. minuti susreta postigao svoj drugi pogodak u karijeri za 1-1.

Napoli je u 43. minuti ostao s igračem manje nakon što je Argentinac Mario Santana zaradio drugi žuti karton zbog pregrubog prekršaja. Tek što se krenulo u nastavak utakmice Gonzalo Bergessio postavio je konačnih 2-1 svojim trećim pogotkom ove sezone za Cataniju. Ovom pobjedom Catania je dostigla Napoli po broju bodova (14), ali ga zbog boljeg međusobnog susreta i prestigla na 5. mjestu prvenstvene ljestvice.

U kasnijem terminu u Milanu će derbi kola odigrati Inter i Juventus.