Gosti jako uspješni

Milan zabio tri gola i jedva sačuvao pobjedu: Pazzini riješio Bolognu

Nogometaši Milana slavili su na San Siru, u utakmici 21. kola talijanske Serie A, pobjedu 2:1 protiv Bologne, te su barem privremeno s ta tri boda došli na šesto mjesto ljestvice.

Slavio je Milan unatoč činjenici da drugi strijelac Serie A, El Shaarawy, nije zabio niti jedan pogodak, što je rijetkost ove sezone. Ulogu strijelca je preuzeo Giampaolo Pazzini, dvostruki strijelac za Milan (65. i 82. minuta), a čak je i treći pogodak na ogledu postigao igrač Milana, Francuz Mexes, ali u vlastitu mrežu.

Kompletno gledano su gosti imali više uspjeha u poslijepodnevnim utakmicama ovog kola, pa su tako i Catania i Torino na strani slavili pobjede od 2:0. Torino je pobijedio kod Pescare za koju je Ante Vukušić igrao od 74. minute. U pitanju je bio ogled dva kluba koja su prošle sezone nastupala u Seriji B, a kako se Torino općenito bolje snašao u prvoligaškom društvu, tako je i ove nedjelje slavio golovima Santane i Cercija. Za Torino je ovo bila druga pobjeda u gostima, u sezoni.

Catania je slavila kod Genoe 2:0 za, također, tek drugu pobjedu u gostima. Pogotke su postigli Bergessio u četvrtoj minuti i Barrientos četiri minute prije kraja.

Posljednjeplasirana Siena se pobjedom 1:0 protiv Sampdorije (Bogdani u 71.) približila pretposljednjem Palermu, dok su Chievo i Parma (1:1) podijelili bodove. (TS)