Nogometaši Milana, novopečeni talijanski prvaci, na najbolji su način proslavili osvajanje "scudetta", pobjedom na San Siru nad Cagliarijem s 4-1 u sklopu 37. kola Serie A...

Milan je titulu, svoju 18. ukupno i prvu nakon 2004. godine, potvrdio još remijem na gostovanju kod Rome u prošlom kolu, no ovo je "rossonerima" bila savršena prilika za proslavu pred svojim navijačima. I nisu ju propustili.

Pitanje pobjednika rješeno je praktički nakon prvog poluvremena. "Rossoneri" su vodili 3-0 nakon prvih 35 minuta dvama golovima Robinha (13. i 14. ovosezonski) i jednim Gennara Gattusa (drugi ovosezonski), a kakvu-takvu neizvjesnost u susret uspio je lijepim golom vratiti Andrea Cossu. No, pobjeda Milana nije niti u jednom trenutku bila ugrožena i u nastavku je trijumf domaćina potvrdio Clarence Seedorf.

Valja spomenuti kako je u igru za Milan u 82. minuti umjesto Alexandrea Pata uz ovacije publike ušao Pippo Inzaghi. Za 37-godišnjeg veterana bila je to prva utakmica od 10. studenog 2010. godine kada mu je puknuo križni ligament, te mu je oštećen menisk lijevoga koljenau u utakmici protiv Palerma.

U drugoj odigranoj utakmici dana Lazio je na Olimpicu savladao Genou 4-1 i na taj način barem privremeno skočio na četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka. Dva je gola za Rimljane zabio Brazilac Hernanes, a po jedan Giuseppe Biava i Tomasso Rocchi.

szólj hozzá: Mil 4-1 Cag