Juventusova petarda

Milan pobjedom u Parmi pobjegao na plus sedam, zabio i Ibrahimović!

U prvoj utakmici 28. kola Serie A nogometaši Milana su s 2-0 u Parmi pobijedili istoimenog domaćina, pa su barem privremeno s utakmicom više pobjegli Juventusu na plus sedam...

U prilično izjednačenom dvoboju do izražaja je došla pojedinačna kvaliteta igrača aktualnog prvaka koji je za razliku od domaćina svoje prigode realizirao.

Gosti su poveli nakon što je domaći branič Zaccardo nepropisno u vlastitom šesnaestercu zaustavio Emanuelsona, a kazneni udarac je u svoj jubilarni 20. prvenstveni gol ove sezone pretvorio prvi strijelac Serie A Zlatan Ibrahimović.

Potvrdu pobjede Milana donio je u 10. minuti nastavka upravo Emanuelson.

U drugom susretu večeri, nogometaši Juventusa pobijedili su u Firenci domaću Fiorentinu s čak 5-0. Nakon četiri uzastopna remija, uz samo tri postignuta pogotka u te četiri utakmice, Juventus je ''eksplodirao'' na gostovanju kod ''viola''. Juventus je svoje namjere pokazao već u 6. minuti, kada je Mirko Vučinić pogodio vratnicu. No, u 15. minuti je crnogorski napadač bio prezicniji i doveo ''staru damu'' u vodstvo.

U 20. minuti je domaćin ostao s igračem manje na travnjaku. Alessio Cerci je dobio izravni crveni karton zbog udaranja Paola De Ceglieja.

Vučinić je u 28. minuti uposlio Vidala. Njegov prvi udarac je bio blokiran, ali je pospremio odbijanac. Vučinić je do kraja utakmice upisao dvije aistencije, prvo Marchisiju u 55. minuti, a onda i Pirlu u 67., da bi priču okončao Padoin golom u 72. minuti.

Juventus je ovom pobjedom opet smanjio zaostatak za vodećim Milanom na 4 boda.  (TS)