Pobijedio i Napoli

Milan nokautiran, Fiorentina slavila na San Siru

Nogometaši Fiorentine uzeli su velika tri boda sa San Sira gdje su u ogledu 11. kola talijanske Serije A pobijedili Milan s 2:0.

Time je milanski sastav upisao drugi prvenstveni poraz u posljednje tri utakmice, a isto tako je drugu utakmicu zaredom ostao bez domaća tri boda. Prije nego ih je pobijedila Fiorentina, nogometaši Milana su podijelili bodove s Lazijom (1:1). Fiorentina se vrlo brzo oporavila od domaćeg poraza od Napolija, tijekom ovog tjedna, a potvrdila se kao izuzetno opasan gost, jer je ovo bila četvrta pobjeda toskanske momčadi na šestom gostovanju.

Odlični 30-godišnji Peruanac Juan Manuel Vargas je u 27. minuti postigao prvi pogodak na ogledu, dok je Španjolac Borja Valero zgotovio ovaj susret golom u 73. minuti za 2-0. Hrvatski nogometaš Ante Rebić nije igrao za Fiorentinu.

Napoli je rezultatski vrlo teško pobijedio Cataniju 2:1, momčad koja je tako upisala i šesti gostujući poraz u isto toliko nastupa.

Jose Callejon u 15. i Marek Hamšik u 20. minuti su brzopotezno doveli Napoli u vodstvo 2:0 i onda je domaćin stao, te na kraju čak strepio za tri boda. Gonzalo Higuain je opet završio utakmicu bez pogotka, dok hrvatski veznjak Josip Radošević nije ulazio u igru za Napoli.

No, posljednjih je dvadeset minuta za goste odradio mladi 19-godišnji Hrvat Bruno Petković.