Napolitanci mogu žaliti...

Milan i Napoli remizirali u derbiju, crveni Flaminija

Derbi 32. kola talijanske Serije A između nogometaša Milana i Napolija na San Siru završio je podjelom bodova 1-1...

U susretu u kojem je igrao bez suspendiranog Marija Balotellija poveo je Milan u 29. minuti golom Mathieua Flaminija. Francuski je veznjak svoj drugi ovosezonski gol, te drugi u dva kola, zabio prizemnim udarcem ljevicom s nekih 18 metara nakon kratke povratne lopte Giampaola Pazzinija.

szólj hozzá: Milan vs Napoli 1:0 Flamini

No, kratko je trajalo vodstvo domaćina budući je već četiri minute kasnije izjednačio Makedonac Goran Pandev. Svoj je peti gol zabio s ruba peterca posred gola nakon što ga je prethodno lijepo proigrao Marek Hamšik. Slovački je veznjak ove sezone podijelio čak 14 asistencija.

MIL 1-1 NAP by Samu21213

U 72. minuti susreta pocrvenio je strijelac prvog gola na susretu Flamini zbog starta s dvije noge na Napolijevog veznjaka Juana Zunigu, pa su "rossoneri" do kraja susreta igrali brojčano inferiorni.

Napoli je nakon toga bio opasniji, ali nije uspio stvoriti čistu priliku. Remijem je bodovna prednost između drugoplasiranog Napolija i trećeplasiranog Milana ostala na četiri boda šest kola prije kraja sezone.

Drugo mjesto sljedeće sezone vodi izravno u Ligu prvaka, a treće kroz kvalifikacije. (TS)