Miki 0 minuta

Mikićeva Hiroshima peta na klupskom SP-u

Sanfrecce Hiroshima, čiji je član Mihael Mikić, osvojio je peto mjesto na Svjetskom prvenstvu klubova koje se igra u Japanu.

Na stadionu Toyota Hiroshima je s 3:2 svladala korejski Ulsan, ali bez Mikića u sastavu (bivši igrač Dinama cijeli je susret odgledao s klupe).

Ulsan je iznenađujuće stigao do vodstva u 17. minuti kada je Hiroki Mizumoto poslao loptu u vlastitu mrežu. Japanski je sastav nakon toga krenuo u potpunu ofenzivu, koja se isplatila 18 minuta kasnije kada je Satoru Yamagishi poravnao na 1:1, a s tim se rezultatom otišlo na 15 minuti predah.

U nastavku je strijelac izjednačujućeg pogotka Yamagishi podijelio dvije asistencije Hisatu Satu, koji je postigao svoj drugi odnosno treći pogodak na ovom natjecanju, da bi u četvrtoj minuti nadoknade Yong Lee postavio konačan rezultat.

Danas će se na SP-u klubova odigrati prvi polufinalni susret, između Al-Ahlyja i Corinthiansa, a u četvrtak će na travnjak meksički Monterrey i Chelsea. (TS)