Euforija u Barceloni

Messi nakon savršenog otvaranja: Želimo uzeti sve trofeje!

Barcelona je sjajno startala u novu Primerinu sezonu. Deklasirali su Katalonci na Nou Campu Real Sociedad 5-1 u dvoboju prvog kola: Vilanova je startao pobjedom, debitirao je Jordi Alba, Messi zabio dva gola, a pogotkom se vratio i David Villa...

''Momčad smo koja želi nastaviti osvajati najveće trofeje. Želim i ove sezone osvojiti sve trofeje koji stoje na raspolaganju, baš kao što želi i naš trener. Zato je osobito važno bilo krenuti pobjednički u sezonu'', rekao je nakon utakmice dvostruki strijelac Lionel Messi dodavši:

''Premda je debitirao novi trener, nastavljamo igrati na isti način. Nije se promijenila filozofija naše igre.''

Najavio je omaleni Argentinac dva dvoboja Španjolskog superkupa protiv Reala koji slijede u idućih desetak dana.

''Bit će to komplicirani dvoboji jer Real je iskusna momčad. Ključ uspjeha bit će u tome da što više igrača aktivno sudjeluje u igri kako bi nas što više bilo opasno po Casillasov gol.''

Novi trener katalonske Tito Vilanova momčadi nakon utakmice je rekao:

''Pregršt pozitivnih stvari moglo se uočiti iz našeg starta u sezonu. Igrali smo 90 minuta s puno intenziteta. Krenuli smo odlično u 15 uvodnih minuta i jako smo dobro reagirali na njihov izjednačujući pogodak. Što je još bitnije, David Villa vratio se na travnjak postignutim pogotkom. Dat će mu to jako puno samopouzdanja.''

Gol koji je postigao u povratničkoj utakmici poslije dugog izbivanja zbog ozljede David Villa posvetio obitelji.

''Bilo je to za mene vrlo teško razdoblje. Drago mi je da sam se vratio'', rekao je Villa nakon utakmice dodavši:

''Zadovoljan sam što mogu reći da sam zaboravio na ozljedu. Iza mene je pet tjedana napornog treniranja. Moje se tijelo i dalje bori da bi dostiglo razinu potrebnu da bih počinjao utakmice, ili barem dobivao veću minutažu. Nastavit ću raditi žestokim ritmom dok se ne dovedem u stanje da mogu odraditi cijelu utakmicu.''(TS)