Južnoameričke 'kvale' za SP

Messi i Aguero režirali preokret i spasili Argentinu nove blamaže

Nogometna reprezentacija Argentine je, nakon razočaravajućih 1-1 protiv Bolivije prije četiri dana, pobijedila Kolumbiju u gostima 2-1, u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu...

Najbolji igrač svijeta, Lionel Messi, je uoči ogleda s Kolumbijom izjavio da im je bolje da pobjede ako žele vidjeti Svjetsko prvenstvo 2014. godine. To su i ostvarili, ali uz puno više muke nego što to rezultat može prikazati.

Utakmica, koja je igrana na stadionu Metropolitano u Barranquilli, je u prvom poluvremenu bila više-manje izjednačena što se igre tiče, ali je na samom kraju istog domaćin stigao u vodstvo. Mauricio Pabon zabio je u 45. minuti za vodstvo Kolumbije nakon slobodnog udarca, iskosa, s ruba kaznenog prostora. Lopta je na putu do mreže nekoliko puta mijenjala smjer, a pogodak se na kraju pisao Pabonu. Nekoliko trenutaka nakon što su Argentinci krenuli s centra sudac je zviždao kraj prvog djela nakon kojeg su domaćini bili puno zadovoljniji.

Rezultatski zaostatak kao da je razljutio Messija i društvo koji su u nastavak krenuli po sve ili ništa. Nakon 16 minuta igre u nastavku argentinski čarobnjak Messi vratio je stvari na početak. Vratar Kolumbije Ospina odbio je jednu ubačenu lopte s lijeve strane ravno u noge Messiju koji je nakon toga lakoćom pogodio nebranjenu mrežu.

Argentina je izjednačenjem dobila krila i pritiskala je do samog kraja utakmice. Upornost i želja za pobjedom isplatila joj se u 85. minuti kada je Messi primio na 20-ak metara od gola protivnika loptu, koju je zatim proslijedio na lijevu stranu do Higuaina koji lažnjakom izbacuje svog čuvara, te puca. Ospina brani ali, kao i kod prvog pogotka, odbija loptu u noge Argentincima, točnije Sergiju Agüeru koji u stilu Messija pogađa za 2-1 i konačnu pobjedu "gauča".

Argentini je ovo tek druga pobjeda u četiri odigrana susreta u kvalifikacija za SP. Nakon otvarajuće pobjede protiv Čilea (4-1), Argentina je upisala poraz od Venezuele (1-0) i već spomenuti remi protiv Bolivije (1-1) prije samo četiri dana na domaćem terenu.