McClaren nakon šokantnog preokreta: Ovo još nikad nisam doživio

Izgubili su nogometaši Wolfsburga i drugu ovosezonsku utakmicu u Bundesligi. Na svom stadionu pali su od Mainza 4-3 iako su vodili 3-0...

Sva su tri gola nogometaši engleskog trenera Stevea McClarena zabili do 30. minute. Gosti su do kraja poluvremena uspjeli smanjiti, a u drugom i posve preokrenuti utakmicu protiv kluba koji je ove sezone u Njemačkoj uložio najviše od svih Bundesligaša u pojačanja.

'Ovo je vrlo teško objasniti. Nikad mi se u karijeri nije dogodilo nešto slično: niti u igračkoj, niti u trenerskoj. Imali smo 3-0 i sve pod kontriolom. Momčad je tada odjednom prestala igrati nogomet. U poluvremenu sam rekao igračima da moramo nastaviti igrati kao da počinjemo utakmicu. No, Mainz se u nastavku razigrao. Pokazali smo dva lica. U drugom smo poluvremenu skroz izgubili kontrolu. Ostali smo bez samopouzdanja',  žalio se nakon utakmice šokirani McClaren, bivši engleski izbornik, koji je u Wolfsburg doveden nakon dviju uspješnih sezona u nizozemskom Twenteu iz Enschedea.

'Kao momčad još nismo izrasli. Moramo nastaviti žestoko raditi. Moramo se bolje braniti i mentalno pokazivati veću postojanost. Ovaj poraz moramo smjesta zaboraviti. Vidjeli smo danas da Džeko i Diego u koprodukciji mogu drmati Bundesligom. No, moramo se bolje braniti', naglasio je još jednom McClaren.