Ocjene Kickera

Mato Jajalo najbolje ocijenjeni Hrvat u 3. kolu Bundeslige

Četvorica su hrvatskih nogometaša ocijenjena u trećem bundesligaškom kolu od izvjestitelja uglednoga njemačkog magazina Kickera.

Najbolje je prošao vezni igrač Kölna Mato Jajalo, koji je za 90-minutni angažman i pogodak u domaćem remiju (1-1) protiv Kaiserslauterna zaradio iznadprosječnih 2.5. Na golu domaćeg sastava Miro Varvodić, koji je nastupio prvi put ove sezone i prvi put od 13. studenog prošle godine, prošao je s četvorkom, ocjenom malo ispod prosjeka, dok je reprezentativac Ivo Iličević, strijelac jedinog pogotka za goste, dobio trojku.

Jednako dobro ocijenjen je i Herthin kapetan Andre Mijatović pri istovjetnom (1-1) gostujućem remiju berlinske momčadi kod Hannovera, dok su najgore prošli Mario Mandžukić (5) i Srđan Lakić (4,5), čiji je Wolfsburg u petak deklasirala (4-1) Borussia u Mönchengladbachu. Mandžukić je igrao do 58. minute kada ga je zamijenio upravo Lakić.

Ivan Perišić (pogodio gredu u 2-0 domaćoj pobjedi Borussije Dortmund nad Nürnbergom) i Ivica Olić (zabio posljednji gol za Bayern u domaćoj 5-0 pobjedi nad HSV-om) nisu dobili ocjene za sudjelovanje u posljednjih 20-ak minuta utakmica svojih momčadi.