Trener ga pohvalio

Mateo Kovačić zadovoljio u debiju za Inter unatoč porazu od 'fenjeraša'

Neće po dobrome pamtiti debi u talijanskoj Seriji A 18-godišnji hrvatski nogometaš Mateo Kovačić. Njegov je Inter u 23. kolu poražen u gostima kod “fenjeraša” Siene s 3-1...

Suprotno najavama, mladi veznjak koji je ovaj tjedan došao među “nerazzurre” iz zagrebačkog Dinama nije krenuo od prve minute, već je u igru ušao odmah na startu drugog poluvremena. Siena je u tom trenutku već vodila s 2-1, a u 55. minuti je Interova misija praktički postala nemoguća budući da je Christian Chivu dobio crveni karton zbog prekršaja na Innocentu Emeghari u kaznenom prostoru.

Alessandro Rosina je s bijele točke postavio, kako se pokazalo, konačnih 3-1. Sva Interova nastojanja da se dokopa barem boda ostala su neuspješna, a ni Kovačiću nije bilo lako u takvoj situaciji predstaviti svoj talent.

Trener "nerazzurra" Andrea Stramaccioni bio je izuzetno zadovoljan Kovačićevom izvedbom.

''To je dokaz vrhunske kvalitete. Iako mu je tek 18 godina i iako smo igrali s desetoricom, on je započeo sjajno, uvijek je tražio loptu i pokazao je osobnost na sredini terena. Sada smo uvjereni kako ima sjajnu kvalitetu i kako je sigurna investicija'', rekao je Stramaccioni nakon susreta za Sky Sports.

U prvom su poluvremenu, inače, sva tri gola pala unutar samo četiri minute. Najprije je u 21. minuti Emeghara doveo Toskance u vodstvo, a svega nekoliko sekundi kasnije je izjednačio Antonio Cassano na asistenciju novopridošlog Zdravka Kuzmanovića. U 24. je minuti Alessio Sestu vratio prednost Sieni kojoj je to šesta pobjeda ove sezone. Njome je na ljestvici prestigla Palermo i vratila nadu da može izboriti ostanak.

Nogometaši Juventusa prekinuli su seriju od tri utakmice u svim natjecanjima bez pobjede, te su u sklopu 23. kola Serie A slavili na gostovanju kod Chieva s 2-1. Alessandro Matri doveo je prvaka u vodstvo nakon manje od 10 minuta igre, kada je prekrasnim volej-udarcem iskoristio dodavanje Artura Vidala. Na 2-0 je pred sam kraj prvog dijela povisio Stephan Lichtsteiner. Konačni rezultat postavio je Francuz Cyril Thereau u 52. minuti susreta, a to je uglavnom bilo sve što su gledatelji mogli vidjeti do kraja dvoboja. Izrazitih prilika do kraja nije bilo, pa je Juve u Torino odnio tri boda.

Pobjedom se torinski sastav vratio na tri boda prednosti koje ima u odnosu na Napoli, koji se pak jučer, pokazalo se samo privremeno, izjednačio s Juventusom na vrhu Serie A s 49 osvojenih bodova.