Marseille novom pobjedom na korak do naslova prvaka

Drugi put ove sezone i prvi put nakon 27. studenog prošle godine nogometaši Marseillea, aktualni francuski prvaci, drže prvo mjesto ljestvice Le Championnata...

Izborili su ga domaćom 4-2 pobjedom nad Nicom na Velodromeu u dvoboju 32. kola prvenstva. Šest kola prije kraja natjecanja momčad Didiera Deschampsa pred drugoplasiranim Lilleom ima bod prednosti.

Nicu su potopila braća Ayew, sinovi ponajboljega ganskog nogometaša svih vremena Abedija Pelea. Poznatiji i stariji, Andre (21), četvrtfinalist SP-a prošle godine s Ganom, zabio je svoj prvi hat-trick u dresu Marseillea, dok je dvije godine mlađi Jordan u 78. minuti zabio najljepši gol na utakmici krasno plasiravši loptu u lijevi gornji kut gostujućeg vratara Ospine. Njegov je to prvi pogodak ove sezone za Marseille.

Andre je hat-trickom postao najbolji klupski strijelac ove sezone. Na kontu ima deset golova, jednako kao i Loic Remy.

Na trećem se mjestu domaćim 3-2 trijumfom nad Montpellierom učvrstio Lyon, za koji je Dejan Lovren na stoperskom mjestu odradio svih 90 minuta.

Domaći je sastav tri puta vodio, gosti dvaput stizali rezultat. Konačno je Yoann Gourcuff u 90. minuti zabio za pobjedu.