Velika tri boda

ManUtd pobjedom kod Arsenala ostao u utrci sa Cityjem!

Nogometaši Manchester Uniteda su i nakon nedjelje zadržali priključak s gradskim rivalom Cityjem na vrhu ljestvice i cijela se sezona u Premiershipu pretvara u borbu dva mančesterska kluba za sam vrh ljestvice...

City je u 95. minuti došao do pobjede protiv Tottenhama 3-2, a nešto je kasnije, u drugom derbiju dana, United slavio na Emirates stadionu kod Arsenala 2-1. Inače, bio je to treći poraz zaredom Arsenala u Premiershipu, a to mu se posljednji put dogodilo u travnju 2007. godine.

szólj hozzá: A0-1M

Arsenal je mogao nakon ovih 90 minuta izvući i bolji rezultat, ali je kao i mnogo puta dosad u ovakvim derbijima bio donekle naivan. Propustio je domaćin mnogo šansi, pogotovo Robin van Persie, koji se, istina, iskupio u 71. minuti kada je postigao izjednačujući pogodak.

szólj hozzá: A1-1M

No, na kraju je opet Manchester imao zadnju riječ, odnosno Daniel Welbeck koji je u 81. minuti postigao odlučujući pogodak. Time je United zadržao korak sa Manchester Cityjem koji i dalje ima tri boda više.

Arsenalu je ovo drugi domaći poraz u sezoni čime je potpuno izgubio korak s vodećim momčadima i borba za četvrto mjesto vjerojatno ostaje njihov jedini mogući ostvarivi cilj.

Recimo da Thierryja Henryja nije bilo u sastavu domaćina, dok je Paul Scholes za goste ušao na travnjak tijekom drugog dijela. Također, u drugom poluvremenu se, izgleda ozbiljnije, ozlijedio igrač gostiju Jones koji je bio iznesen s travnjaka.

Premiership, 22. kolo:

Arsenal - Manchester United 1-2 (Van Persie 71 / Valencia 45+2, Welbeck 81)

Manchester City - Tottenham 3-2 (Nasri 56, Lescott 59, Balotelli 90+5 / Defoe 60, Bale 65)