Jelavić ušao u nastavku

ManUtd nezaustavljivo maršira prema tituli, veličanstven podvig Giggsa

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su Everton s 2-0 u 26. kolu Premierlige i pobjegli na velikih 12 bodova prednosti najbližem pratitelju i gradskom rivalu Manchester Cityju...

"Građani" su, podsjetimo, u subotu posrnuli u Southamptonu i omogućili "crvenim vragovima" da se odlijepe na +12, a nogometaši Alexa Fergusona su pruženu priliku i iskoristili. Lani su na Old Traffordu odigrali 4-4 protiv Evertona, ispustivši u samoj završnici dva gola prednosti, što je na kraju bio i jedan od razloga zbog kojeg su ostali bez naslova.

Ove nedjelje si vodeća momčad Premierlige nije dopustila takav posrtaj protiv "toffeesa". Već u 13. minuti Robin van Persie je pronašao Ryana Giggsa koji je s desetak metara, uz pomoć vratnice, smjestio loptu u mrežu. Neuništivi Velšanin je na taj način već 21. sezonu zaredom postao strijelac barem jednog pogotka u Premiershipu! Ujedno je s 39 godina i 73 dana treći najstariji strijelac u Premierligi, iza Teddyja Sheringhama i Deana Windassa.

szólj hozzá: Man United vs Everton 2:0 MATCH HIGHLIGHTS

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Rafael je sjajno proigra Van Persieja koji je izbio sam pred Tima Howarda, zaobišao ga i poslao loptu prema praznoj mreži. John Heitinga je pokušao spriječiti pogodak, ali samo je pogurao loptu preko crte. Van Persieju je to 19. gol ove sezone u Premierligi i drži prvo mjesto na ljestvici strijelaca.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić zaigrao je za goste od 57. minute. U 82. je imao dobru priliku, pucao je s vrha šesnaesterca, ali je njegov udarac obranio David de Gea.

Dodajmo za kraj da je dvoboj s tribine Old Trafforda pratio i trener Real Madrida Jose Mourinho. Portugalski je stručnjak špijunirao United protiv kojeg njegova momčad u srijedu na Santiago Bernabeuu igra prvi ogled osmine finala Lige prvaka. (TS)