Cityju gori pod petama

ManUtd osmom pobjedom u nizu juri prema naslovu!

Nakon odigrane prve od nedjeljne dvije utakmice 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je pobjegao prvom pratitelju Manchester Cityju na velikih osam bodova razlike...

Slavila je momčad Sir Alexa Fergusona sa 2-0 na Old Traffordu protiv Queens Park Rangersa, a golove su za 'crvene vragove' zabili Wayne Rooney iz jedanaesterca i Paul Scholes dalekometnim udarcem. Pobjeda protiv QPR-a bila je osma uzastopna prvenstvena za ManUtd.

Imao je United znatno olakšan posao na putu do pobjede budući je u 14. minuti sudac Lee Mason isključio veznjaka gostujućeg sastava Shauna Derryja. Učinio je to neopravdano nakon kontakta Derryja i Ashleyja Younga u kaznenom prostoru. No, činjenica je da je Young u trenutku primanja lopte bio u evidentnom zaleđu, tako da Mason nije trebao suditi kako ni jedanaesterac, tako ni isključiti Derryja.

szólj hozzá: Man United v QPR 2:0 ALL GOALS

Kako bilo, penal je dosuđen, a sigurno ga je realizirao Wayne Rooney postigavši svoj 22. ovosezonski gol.

Svoju 25. ovosezonsku pobjedu United je potvrdio u drugom poluvremenu, točnije u 68. minuti, kada je veteran Paul Scholes odapeo s više od 20 metara i pogodio donji desni kut QPR-ovog vratara Patricka Kennyja.

Bio je to za 37-godišnjeg veznjaka treći premierligaški gol otkako se u siječnju vratio iz kratkotrajne mirovine. Zanimljivo, sva četiri posljednja ligaška gola zabio je izvan ruba kaznenog prostora i postigao ih je londonskim momčadima (dva gola je zabio Fulhamu, a po jedan West Hamu i QPR-u, op.a.).

Derbi 32. kola kasnije na Emiratesu igraju Arsenal i Manchester City. (TS)