Drama u Londonu

Modrić sjajnim golom spasio Spurse od šoka, ManUtd deklasirao Bolton!

U 21. kolu Premiershipa favoriti su imali velikih problema kod kuće, a gotovo pola njih nije uspjelo doći do pobjede...

Manchester United se pobjedom nad Boltonom (3-0), u sklopu 21. kola engleskog nogometnog prvenstva, izjednačio na vrhu ljestvice s gradskim rivalom Cityjem.

United je golovima Paula Scholesa, Dannyja Welbecka i Michaela Carricka slavio na Old Traffordu protiv Boltona našeg Ivana Klasnića. Dugo su "crveni vragovi" slamali otpor gostiju, a najbolju priliku za to (prije pogotka) imao je Wayne Rooney u 22. minuti. Englez je bio izvođač najstrože kazne, međutim mađarski vratar Adam Bogdan sjajnom je obranom spriječio vodstvo Uniteda.

szólj hozzá: c,o1-0F[][Matchhighlight.com]

U posljednjim sekundama prvog dijela Wayne Rooney našao se u šesnaestercu te je poslao jednu paralelu s gostujućim petercom. Na drugoj vratnici našao se povratnik iz mirovine Scholes i iz neposredne blizine pogodio za 1-0.

szólj hozzá: c,o2-0F[][Matchhighlight.com]

szólj hozzá: c,o3-0F[][Matchhighlight.com]

Po povratku s 15-minutnog predaha Manchester je nastavio s pritiskom koji se isplatio tek nakon nešto manje od 30 minuta igre u nastavku. Asistent je ponovno bio Rooney, a realizator mladi Welbeck. Devet minuta kasnije Carrick je dovršio posao lijepim pogotkom s 20-ak metara. Loptu mu je po sredini gola (20-ak metara) proslijedio Ryan Giggs, a Carrick ju je preciznim udarcem lijevom nogom smjestio u donji desni kut Bogdanova gola.

Tottenham je na svom White Hart Laneu posrnuo protiv 16-plasirane momčadi prvenstva - Wolvesa. Nakon što su se u prošlom kolu izjednačili s Unitedom, i došli na tri boda od vodećeg Cityja, "spursi" su sve dobro napravljeno u posljednjih nekoliko mjeseci uprskali protiv Wolvesa.

Steven Fletcher doveo je goste u vodstvo u 22. minuti susreta nakon asistencije Rogera Johnsona. Bio je to deveti pogodak Fletchera ove sezone u jednom od rijetkih izleta Wolvesa u protivnički šesnaesterac. Naime, londonski sastav je imao 76 posto vremena posjed lopte u svojim nogama i čak 19 udaraca prema protivničkim vratima. No, to sve nije pomoglo da se domognu nečeg više od tek boda.

Taj bod Tottenhamu osigurao je hrvatski reprezentativac Luka Modrić. Bale je poslao upotrebljivu loptu za Modrića na rub kaznenog prostora, a on ju je prizemnim udarcem poslao ispod protivničkog vratara Hennesseyja. Bio je to drugi pogodak hrvatskog razigravača ove sezone u Premiershipu.

Modrić je za "spurse" odigrao cijelu utakmicu dok je Niko Kranjčar cijelu prosjedio na klupi za pričuve. Tottenham je s ovim bodom i dalje treći sa dva boda manje od vodećeg gradskog dvojca United-City, ali momčad Roberta Mancinija još mora odigrati svoj susret 21. kola u ponedjeljak kod Wigana.

Chelsea je s minimalnih 1-0 slavio na Stamford Bridgeu protiv Sunderlanda. Jedini pogodak postigao je Frank Lampard u 13. minuti prvog dijela. Španjolski virtuoz Juan Mata poslao je upotrebljivu loptu za Fernanda Torresa koji prekrasnim udarcem preko glave (škarice) trese vratnicu. Lopta pada pred Lamparda koji ju šalje u mrežu za 1-0.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a najbolju priliku za eventualni bod Sunderlanda imao je Craig Gardner u 90. minuti susreta. Sessegnon je prošao trojicu obrambenih igrača londonskog sastava, poslao loptu Gardneru koji ju zatim šalje daleko od okvira gola.

szólj hozzá: C1-0S