Remi dviju Borussija

Pogodak Mandžukića, Bayern preuzeo vrh Bundeslige!

Nogometaši Bayerna nakon kola pauze ponovno drže čelo ljestvice 18 njemačkih Bundesligaša...

U jednom od dvaju subotnjih derbija 15. kola pobijedili su u Münchenu Werder 4-1. U drugom derbiju u Mönchengladbachu su dvije Borussije remizirale 1-1, čime su dosadašnji lideri ljestvice prepustili vrh Bavarcima. Sve tri preostale dosad odigrane subotnje utakmice 15. kola završile su također remijima.

Već 30-ak godina najveći Bayernov bundesligaški rival nije uspio ostvariti rekordno postignuće. Tražili su igrači Thomasa Schaafa šestu uzastopnu bundesligašku utakmicu bez poraza u Münchenu, što dosad nikad nije uspjelo niti jednom Bundesligašu.

Bremenski je sastav bio relativno blizu rekorda u 52. minuti kada je Rosenberg iskoristio pogrešku Daniela van Buytena izjednačivši nakon solo akcije na 1-1. No, 17 minuta kasnije Thomas Müller je iznudio 11-erac, a Arjen Robben ponovno u vodstvo doveo domaće. Svojim drugim pogotkom na utakmici Franck Ribery je u 77. minuti odveo momčad Juppa Heynckesa na dva gola prednosti, a tri minute kasnije Aaron Hunt je grubim prekršajem nad Tonijem Kroosom zaradio izravni crveni karton i time riješio klasik svake neizvjesnosti. Ribery je još tri minute kasnije iznudio 11-erac koji je ponovno uspješno realizirao Robben.

Osim povratka na prvo mjesto bavarska je momčad prekinula prvenstveni niz od dva poraza (Borussia D. i Mainz).

Danijel Pranjić ušao je u igru u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena, dok je Ivica Olić odgledao utakmicu s klupe.

Riberyju su ovo bili sedmi i osmi ovosezonski pogodak u Bundesligi, a Robbenu, koji je u 60. minuti ušao umjesto mladog Austrijanca Alabe, inače asistenta za prvi Riberyjev pogodak, treći i četvrti.

Borussije su u Mönchengladbachu, u izjednačenoj utakmici čvrstih obrana, odigrale 1-1. Dortmunđani su upisali devetu bundesligašku utakmicu zaredom bez poraza, domaći sastav petu.

Goste, za koje je u 86. minuti u igru ušao Ivan Perišić, u 40. je minuti u vodstvo doveo sjajni poljski centarfor Robert Lewandowski. Zabio je glavom na ubacivanje Marija Götzea svoj deseti ovosezonski pogodak. Mike Hanke, ponajbolji igrač u redovima Luciena Favrea, izjednačio je u 72. minuti udarcem iz daljine. Njegov je to treći bundesligaški gol. Sve ih je postigao u dvama posljednjim kolima.

Mario Mandžukić svoj je osmi pogodak bundesligaške sezone zabio u 10. minuti za 1-0 vodstvo domaćeg Wolfsburga protiv Mainza. Iako su domaći na odmor otišli s 2-0 prednošću, bolji su gosti u nastavku došli do izjednačenja.

Hrvatski je nogometaš odigrao cijelu utakmicu u redovima momčadi Felixa Magatha.

Od 37. je minute pa do kraja utakmice za berlinsku Herthu igrao Andre Mijatović. Na gostovanju kod Kaiserslauterna Berlinčani su izborili remi (1-1).