Prvi topnik Bundeslige

Gol i pozdrav generalima: Mandžukić zabio u bavarskom derbiju!

Mario Mandžukić u 12. kolu Bundeslige zabio je već u trećoj minuti utakmice, svoj deveti prvenstveni pogodak.

Mario Mandžukić u 12. kolu Bundeslige zabio je već u trećoj minuti utakmice, ali njegov Bayern nije uspio izdržati - u bavarskom derbiju Nurnberg je u 47. poravnao preko Feulnera i do kraja se rezultat nije mijenjao.

Niti tri minute trebale su Mandžukiću da dodavanje Tonija Kroosa pospremi u mrežu domaćina i salutira Anti Gotovini i Mladenu Markaču, u petak puštenima na slobodu. Bio mu je to deveti prvenstveni pogodak, kojim je ostao vodeći strijelac Bundeslige.

Konačnih 1:1 postavio je Markus Feulner dalekometnim udarcem s 25 metara, te tako zabio svoj ovosezonski prvijenac. Opalio je veznjak Nurnberga desnicom, a njegov je felšani udarac, iako nije bio najprecizniji, zbunio vratara Bayerna Manuela Neuera.

Nurnberg @spherachannel by SpheraChannel

Bayern je od 76. minute igrao s igračem više nakon isključenja Tima Gebharta (lakat u glavu Schweinsteigera), ali nije uspio iskoristiti brojčanu nadmoć. Bavarskom gigantu je to prvi remi u sezoni, tek druga utakmica u kojoj nije pobijedio, a Mandžukić je zamijenjen u 77. minuti kada je umjesto njega ušao Claudio Pizarro.

Borussia Dortmund je kod kuće slavila šestu ovosezonsku pobjedu dvama golovima Roberta Lewandowskog i jednim Marija Gotzea u utakmici u kojoj je svih 90 minuta za žuto-crne odigrao Ivan Perišić. Zanimljivo, svi su golovi postignuti u prvom poluvremenu. Lewandowski je dvama golovima došao do brojke od sedam ukupno u sezoni, dok je Gotze svoj četvrti gol zabio nakon što je lijepo predriblao suparničkog vratara, a onda potom prevario i suparničkog stopera koji se stigao vratiti na gol-liniju, te mirno poslao loptu u mrežu.

HSV je na svojoj Imtech Areni sa minimalnih 1:0 savladao Mainz golom Heung-Min Sona iz 63. minute. Bio je to Južnokorejcu šesti gol u sezoni, a zabio ga je iz blizine, nakon velike pogreške gostujuće obrane i asistencije Maximiliana Beistera s lijeve strane. Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta za HSV, dok Ive Iličevića i Ivana Klasnića s druge strane nije bilo u zapisniku.

Eintracht Frankfurt je u golijadi na domaćem travnjaku savladao Augsburg 4:2, dok su istovjetne 2:1 gostujuće pobjede slavili Stuttgart protiv Borussije Mönchengladbach i Freiburg protiv Hannovera.

Dva je gola za prvu pobjedu Eintrachta u posljednja četiri kola ugradio Alexander Meier, dok je junak iznenađujuće Freiburgove pobjede nad Hannoverom bio Jan Rosenthal, koji je pobjednički gol zabio u 56. minuti na asistenciju Maxa Krusea.