Šest komada Bayerna

Sjajni Mandžukić zabio dva gola u 23 minute i napravio lijepu gestu

U sklopu 24. kola Bundeslige Bayern je kao gost razbio Wolfsburg...

Manždukić je započeo susret na klupi za pričuve, a u igru je ušao u 57. minuti pri rezultatu 1:1. Manje od 10 minuta bilo mu je potrebno da postigne svoj 15. bundesligaški pogodak ove sezone. Arjen Robben uposlio je na desnoj strani napada bavarske momčadi Rafinhu, koji je potom ubacio loptu u sredinu šesnaesterca na nekih 13 metara. Mandžukić ju je precizno smjestio u donji desni kut gola prizemnim udarcem, a postizanje pogotka nije htio slaviti iz poštovanja prema bivšem klubu.

Četrnaest minuta kasnije, nakon što je Thomas Müller postigao svoj drugi pogodak na utakmici za 5:1, Mandžukić je zabio svoj 16. gol ove sezone u Bundesligi. Loptom ga je na drugoj vratnici savršeno poslužio današnji igrač utakmice Müller, a Mandžukiću nakon toga nije bio problem do koljena potući svoj bivši klub.

Wolfsburg je, spomenimo, poveo u 17. minuti preko stopera Nalda, no svega devet minuta kasnije Xherdan Shaqiri je vratio stvari na početak. Preostali nespomenuti strijelac za Bayern bio je Franck Ribery, koji je zabio u 71. minuti za 4:1, nakon Robbenove asistencije.

Ivan Perišić proveo je u igri svih 90 minuta u sastavu Wolfsburga, dok je Ivica Olić cijeli susret odgledao s klupe za pričuve. Recimo i da je Bayernu ovo bila 16. uzastopna pobjeda u Bundesligi, čime je postavio novi rekord iste. Također, nakon 24 odigrana kola postigao je 72 pogotka, što je također novi rekord u ovoj fazi sezone.

Za HSV su, u remiju 1:1 protiv Eintrachta iz Frankfurta, svih 90 minuta na travnjaku odradili Milan Badelj i Ivo Iličević. Goste je u vodstvo doveo Alexander Madlung, a bod je domaćinu spasio Turčin Hakan Çalhanoglu u 72. minuti udarcem s bijele točke.

Klaas-Jan Huntelaar postigao je hat trick u uvjerljivoj Schalkeovoj pobjedi 4:0 nad Hoffenheimom. Nizozemac je zabijao pogotke u 6., 28. i 79. minuti utakmice, a za dva mu je od ta tri gola asistirao Julian Draxler. Nigerijac Chinedu Obasi bio je strijelac jednog pogotka u 55.

Spomenimo da je trećeplasirani Bayer Leverkusen odigrao tek 1:1 na gostovanju kod Hannovera. Gonzalo Castro doveo je goste u prednost u 28. minuti, ali je svega pet minuta kasnije Artoms Rudnevs poravnao i postavio konačnih 1:1.

Bundesliga, 24. kolo:

Schalke – Hoffenheim 4:0 (Huntelaar 6, 28, 79, Obasi 55)

Borussia (M) – Augsburg 1:1 (Raffael 5 / Halil Altintop 35, Werner 81)

Stuttgart – Braunschweig 2:2 (Maxim 30, Harnik 35 / Hochscheidt 24, Bičakčić 82)

Hannover – Bayer Leverkusen 1:1 (Rudnevs 33 / Castro 28)

Wolfsburg – Bayern 1:6 (Naldo 17 / Shaqiri 26, Müller 63, 78, Mandžukić 66, 80, Ribery 71)

HSV – Eintracht 1:1 (Çalhanoglu 72-11m / Madlung 29)