Sjajni dvojac 'vukova'

Briljantni Mandžukić zabio, asistirao i sudjelovao kod gola

U zadnjoj subotnjoj utakmici 28. kola Bundeslige nogometaši Wolfsburga u Berlinu su s 4-1 nadigrali Herthu, a opet je sjajan bio napadački dvojac "vukova“, Mario Mandžukić i Patrick Helmes...

U četvrtu uzastopnu pobjedu Wolfsburga Mandžukić i Helmes utkali su tri od četiri pogotka za svoju momčad, te tako kaznili gotovo nevjerojatne promašaje domaćih nogometaša početkom drugog poluvremena.

Od početka susreta gosti su se postavili vrlo otvoreno, međutim Hertha je u 13. minuti odigrala vrlo dobru kontru koju je pogotkom okrunio Levan Kobiašvili. No niti vodstvo Berlinčana nije zasmetalo goste koji su već do odmora preokrenuli rezultat. Prvo je nakon brze akcije po desnoj strani i oštrog ubacivanja na peterac Janker nes(p)retno poslao loptu u vlastitu mrežu. Već pet minuta kasnije Helmes je svojim 7. prvenstvenim zgoditkom ove sezone doveo momčad Felixa Magatha u prednost.

Hertha Berlin 1-4 VfL Wolfsburg footyroom.com by Futbol2101

Prva polovica drugog poluvremena pripala je Herthi čiji su nogometaši u dva navrata neometani s nekoliko metara promašivali čiste prilike za pogodak, a potom su kažnjeni u zadnjih 15-tak minuta. Prvo je na odlično dodavanje Trascha Mandžukić po desnoj strani s domaćim braničem "na leđima“ odlično desnom nogom iz trka pogodio pored Herthina vratara za 3-1, a samo četiri minute potom hrvatski je napadač s desnoga boka odličnom loptom pronašao Helmesa u srcu domaćeg šesnaesterca, a ovaj je smireno pogodio gornji lijevi kut za konačnih 1-4. Bili su ovo 11. pogodak i 7. asistencija sezone za Mandžukića, dok je njegov partner u napadu Helmes sada na brojci od osam zgoditaka.

Za domaće zbog ozljede niti ovu utakmicu nije odigrao kapetan Andre Mijatović, a ovim porazom Hertha je ostala pretposljednja sa sve manje nade u očuvanje prvoligaškog statusa i dogodine.

Wolfsburg se, pak, poravnao sa još tri momčadi koje imaju po 40 bodova, a koje su raspoređene od petog do osmog mjesta bundesligaške ljestvice. (TS)

Bundesliga, 28. kolo:

Hertha – Wolfsburg 1-4 (Kobiašvili 13 / Janker 29-ag, Helmes 34, 81, Mandžukić 77)

Nürnberg – Bayern 0-1 (Robben 69)

Werder – Mainz 0-3 (Szalai 19, Choupo Moting 48, 74)

Augsburg – Köln 2-1 (Koo 19, Rafael 45-11m / Podolski 42-11m)

Kaiserslautern – HSV 0-1 (Jansen 28)

Bayer Leverkusen – Freiburg 0-2 (Schuster 8, Caligiuri 60)