Ostali u sjeni

Mandžukić najbolje ocijenjeni Hrvat u 15. kolu Bundeslige

Napadač Wolfsburga Mario Mandžukić, ponio je, kako to obično biva ove sezone, epitet najbolje ocijenjenog hrvatskog igrača 15. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Kicker je Mandžukića za 90 minuta igre u domaćem remiju protiv Mainza (2-2) ocijenio s trojkom. Bivši napadač zagrebačkog Dinama donio je vodstvo (1-0) "vukovima" u 10. minuti svojim osmim ovosezonskim golom, a odigrao je svih 90 minuta. Uz Alexandera Madlunga hrvatski je reprezentativac bio najbolje ocijenjeni igrač svoje momčadi.

Kapetan Herthe Andre Mijatović zaigrao je od 37. minute u gostujućem remiju (1-1) kod Kaiserslauterna. Ocijenjen je sa 3.5. Od hrvatskih nogometaša ocjenu je dobio još jedino veznjak Kölna Mato Jajalo. Četvorku je zaslužio za 90 minuta igre u gostujućem remiju (2-2) kod Stuttgarta.

U 15. kolu nastupila su još trojica hrvatskih nogometaša, Ivo Iličević, Danijel Pranjić i Ivan Perišić, ali su odigrali premalo za bilo kakvu ocjenu. Iličević je tako ostao bez valorizacije za nastup u posljednjih 29 minute igre u domaćoj pobjedi njegovog HSV-a nad Nürnbergom (2-0), iako je sudjelovao kod akcije za pogodak, Perišić za nastup u posljednje četiri minute u remiju Borussije Dortmund kod imenjaka iz Mönchengladbacha (1-1), dok je Pranjić ušao u igru za Bayern tek u prvoj minuti sudačke nadoknade u visokoj 4-1 pobjedi nad Werderom.