Bravo majstori

VIDEO Mandžukić i Olić opet zabili: Ola strijelac na rođendan!

Treći pogodak ove sezone postigao je hrvatski nogometaš Mario Mandžukić, pomogavši na taj način Bayernu da dođe do domaće pobjede protiv Hannovera (2-0) u petom kolu Bundeslige…

Aktualni njemački i europski prvaci su slavili četvrti put u pet utakmica i time ponovno izbili na vrh ljestvice, barem dok svoj dvoboj protiv HSV-a ne odradi Borussia Dortmund.

Momčad Pepa Guardiole nije uspjela u prvom poluvrmeneu slomiti otpor žilavih gostiju, ali u 51. minuti je Arjen Robben proigrao Tonija Kroosa na lijevoj strani šesnaesterca, a ovaj je isprva odigrao za Marija Mandžukića koji je pogodio s desetak metara.

Za našeg je napadača to jubilarni 50. gol u Bundesligi u kojem je imao ''svoje prste''. Prema statistici Opte, postigao je 38 golova i ubilježio 12 asistencija.

Pobjedu Bavaraca u 64. je minuti potvrdio Franck Ribery koji je pospremio loptu u mrežu nakon prethodnog udarca Robbena. Spomenimo i da je Manuel Neuer postao najmlađi vratar u bundesligaškoj povijesti (27 godina, četiri mjeseca, 28 dana) sa 100 utakmica bez primljenoga gola.

Strijelac je u 5. kolu, baš na svoj rođendan, bio i Ivica Olić, ali njegovom Wolfsburgu to nije pomoglo da izbjegne poraz kod Bayer Leverkusena.

''Apotekari'' su slavili s 3-1, a 34-godišnji hrvatski reprezentativac je pogodio za 1-1 u 39. minuti, ubacivši se između dvojice čuvara nakon ubacivanja Ricarda Rodrigueza.

Prije toga je Sidney Sam doveo Bayer u vodstvo, a u drugom poluvremenu je pobjedu domaćima s dva gola osigurao Stefan Kieβling. Oliću je ovo, inače, drugi prvenstveni pogodak ove sezone. Naš je napadač odigrao cijelu utakmicu, dok je Ivan Perišić ušao u 71. minuti.

Premijernim pogotkom u dresu Schalkea Kevin-Prince Boateng, ovoljetno pojačanje iz Milana, donio je pobjedu klubu iz Gelsenkirchena na gostovanju u Mainzu. Do gostujuće je pobjede došao i Eintracht iz Frankfurta koji je s 3-0 nadigrao Werder. Posao je Eintrachtu bio olakšan nakon što je već u 26. minuti crveni karton zbog brutalnog "kung-fu" starta dobio Franco di Santo.

Dvostruki je strijelac za goste bio Čeh Vaclav Kadlec, dok je Sebastian Prödl zabio autogol. Naš Srđan Lakić je ušao u igru u 81. minuti, dok Mateo Pavlović nije bio u sastavu domaćih.