Analiza Nijemaca

Mandžo postaje 'džoker': 'Povratak Gomeza utjecao je na njegovu psihu'

Njemački sportski portal Sport1 objavio je poduži tekst u kojem analizira povratak Marija Gomeza u momčad Bayerna nakon ozljede, te na koji način to utječe na našeg Mandžukića.

Gomez zbog ozljede i operacije stopala nije igrao punih 100 dana, no povratak na travnjake bio je munjevit i koban za Mandžukića. Baš kao i prije tri tjedna kada je umjesto Mandžukića ušao u igru protiv Hannovera i zabio nakon svega 26 sekundi, Gomez je slično ponovio i proteklog vikenda.

Nijemac je u 60. minuti utakmice protiv Augburga zamijenio našeg reprezentativca i 116 sekundi kasnije postigao je pogodak za pokazalo se konačnih 2-0.

''Moj cilj je postići pogodak kada god uđem u igru '', rekao je Gomez koji je u šest povratničkih utakmica postigao tri pogotka, dok je Mandžukić na 311 minuta bez natjecateljskog gola.

Sport1 smatra da će Mandžukić uskoro postati samo "džoker" s klupe, a da će svoje mjesto u udarnoj postavi ponovno zauzeti sjajni njemački reprezentativac, koji, za razliku od Hrvata, nema problema s ulaskom u igru s klupe.

''Važno je da sam na raspolaganju kada me momčad treba. Nemam problema da to činim ulazeći s klupe.''

Bayernov izvršni predsjednik Karl-Heinz Rummenigge smatra da je Gomezov povratak ipak utjecao na psihu Marija Mandžukića.

''Ima u tome istine. Međutim, svejedno nam je drago da imamo njega i Claudija Pizzara u momčadi.''

Najbolji strijelac Bundeslige u sezoni 2010/2011 vjeruje da Bayern u pohodu na titulu ne može zaustaviti nijedna bundesligaška momčad.

''Jedini protivnik smo mi sebi sami. Samo si vlastitim pogreškama možemo oduzeti naslov ove sezone'', zaključio je Gomez.(TS)