Iznenađenje u Munchenu

Mandžo ponovno zabio, Bayern ipak izgubio: Bizarni golovi Bayera!

Pogodak Marija Mandžukića u 77. minuti niti furiozna završnica nije pomogla minhenskom Bayernu spasiti se od prvoga ovosezonskog bundesligaškog poraza. Na Allianz Areni Bayer iz Leverkusena slavio je 2-1...

Bila je to utakmica puna peha za domaću momčad, koja je iz dosad odigranih osam kola skupila maksimalan broj bodova. Došli su gosti u vodstvo nakon što je Philipp Lahm promašio loptu ispred Stefana Kießlinga, koji je iskoristio poklon pretvorivši Schürrleovo dodavanje u vodstvo gostiju u 42. minuti. Manuel Neuer primio je prvi bundesligaški pogodak nakon 523 minute, Kießling zabio svoj šesti pogodak.

Anemična domaća momčad živnula je napokon u drugom dijelu utakmice ulascima Arjena Robbena (59. minuta), koji je nastupio prvi put nakon 33 dana pauze, te pogotovo Claudija Pizarra, koji je u 74. minuti zamijenio Schweinsteigera.

szólj hozzá: Bayern München 0-1 Bayer Leverkusen

Pizarro je u 77. minuti asistirao Mandžukiću nabacivši mu na glavu s lijeve strane kaznenog prostora. Hrvatu, najboljemu bundesligaškom strijelcu, to je bio osmi prvenstveni pogodak u sezoni.

Malo nakon izjednačujućeg pogotka Pizarro je iz jedne solo-akcije, uz pomoć jednoga domaćeg braniča, pogodio vratnicu, da bi u 86. minuti Sidney Sam na nabacivanje Gonzala Castra pucao glavom, i to vrlo neprecizno, prema golu Manuela Neuera. Lopta je, međutim, pogodila u leđa Jeromea Boatenga, totalno promijenila smjer i prevarila domaćeg vratara.

mandzukic @spherasports by SpheraChannel

U trećoj minuti sudačke nadoknade aktivni je Pizarro glavom pogodio gredu.

Bayer iz Leverkusena došao je do pobjede nad Bayernom u Münchenu prvi put nakon davnog 21. listopada 1989. godine. Također su Leverkužani prva momčad koja je nakon 18 bundesligaških dvoboja Bavarcima uspjela zabiti dva gola. Posljednji put također su to učinili "apotekari".

Nevjerojatan je obrat u Hannoveru napravila Borussia iz Mönchengladbacha. Početkom drugog dijela utakmice domaći su poveli 2-0, no gosti su tri gola zabili između 70. i 79. minute, i to na krilima sjajnoga venezuelskog veznjaka Juana Aranga.

sidney sam @sportsphera by SpheraChannel

Najprije je u 70. minuti opalio sjajan volej-udarac koji je domaći vratar Zieler uspio tek odbiti na nogu natrčalog Španjolca Alvara Domingueza, koji je zabio svoj drugi pogodak u Borussijinu dresu nakon što je ljetos stigao iz madridskog Atletica.

Sedam minuta kasnije glavom je na Arangovo ubacivanje zabio Nizozemac Roel Brouwers, da bi dvije minute kasnije Venezuelac konačno svojom ubojitom ljevicom majstorski pogodio iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane za konačnu pobjedu gostiju. Bio mu je to treći ovosezonski pogodak. Ima i četiri asistencije.

Bundesliga, 9. kolo:

Hannover - Borussia (M) 2-3 (Schlaudraff 48, Diouf 53 / Dominguez 70, Brouwers 77, Arango 79)

Bayern - Bayer 1-2 (Mandžukić 77 / Kiessling 42, Boateng 86-ag)

Stuttgart - Eintracht 2-1 (Gentner 6, Ibišević 84 / Meier 67)