Gol Mandže u pobjedi Bayerna

Mandžo ostao u mrtvoj utrci za najboljeg strijelca, kiša golova u Dortmundu!

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić zabio je svoj 18. pogodak u sklopu 31. kola Bundeslige, nakon kojeg i dalje dijeli prvo mjesto ljestvice najboljih strijelaca...

Bayern je kao gost s 2-0 slavio kod fenjeraša Braunschweiga, kojem je sada borba za opstanak u ligi značajno otežana. Domaćin se dobro držao do 75. minute utakmice kada je bavarski sastav konačno probio njegovu obranu. Zabio je Peruanac Claudio Pizarro, kojem je za pogodak asistirao Mario Götze.

Mandžukić je dvije minute prije nego što je Bayern poveo ušao s klupe za pričuvne igrače, a zabio je 13 minuta kasnije. Rezervni vratar Bayerna je ispucao loptu, hrvatski se reprezentativac iste dokopao i onda vješto matirao iranskog vratara Daniela Davarija.

Mandžukić se pogotkom poravnao na vrhu bundesligaške ljestvice strijelca s Robertom Lewandowskim, koji je na početku susreta Borussije Dortmund i Mainza doveo svoju momčad u vodstvo 2-0. Srećom po našeg reprezentativca nije više bio precizan do kraja susreta, iako je Borussia imala jedanaesterac, koji je izveo Marco Reus.

Borussia je u konačnici slavila s 4-2, a preostala tri pogotka za domaćina postigli su Miloš Jojić, Lukasz Piczczek i spomenuti Reus. Poraz gostiju ublažio je Japanac Shinji Okazaki dvama pogocima.

Borussia je pobjedom osigurala nastup u Ligi prvaka i u idućoj sezoni. Ove je dogurala do četvrtfinala, u kojem je zaustavljena od Real Madrida.

Pomalo iznenađujuću pobjedu upisao je Freiburg, koji je pred svojim navijačima s 4-2 bio bolji od Borussije Mönchengladbach. Gosti su poveli preko Patricka Herrmanna u 10. minuti, a isti je rezultat stajao na semaforu do 51. minute. Tada su domaćini u razmaku od 35 minuta postigli četiri pogotka, a redom su zabijali Admir Mehmedi, Oliver Song, Vladimir Darida i još jednom Mehmedi. Poraz gostiju ublažio je Havard Nordtveit minutu prije kraja susreta. (TS)

Bundesliga, 31. kolo:

Borussia Dortmund – Mainz 4-2 (Jojić 6, Lewandowski 18, Piszczek 56, Reus 79-11m / Okazaki 14, 53)

Werder Bremen – Hoffenheim 3-1 (Bargfrede 18, Garcia 78, Petersen 90+2 / Volland 3)

Freiburg – Borussia Mönchengladbach 4-2 (Mehmedi 51, 87, Sorg 71, Darida 72 / Herrmann 10, Nordtveit 89)

Augsburg – Hertha 0-0

Braunschweig – Bayern München 0-2 (Pizarro 75, Mandžukić 86)