Odličan početak Bundeslige

Mandžo namjestio dva gola u velikoj pobjedi Wolfsburga u Koelnu

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić asistirao je za prvi i treći gol Wolsfsburga koji je na gostovanju nadigrao Köln s uvjerljivih 3-0 u 1. kolu njemačke Bundeslige...

Za goste iz Vučjeg grada Mandžukić je startao od prve minute i odigrao cijeli susret, dok je Srđan Lakić cijeli dvoboj odgledao s klupe za pričuve. Bivši napadač Marsonije, Zagreba i Dinama glavom je proigrao Helmesa za 1-0, a istom igraču je servirao loptu i za konačnih 3-0 u završnici utakmice.

Nakon što je Novaković zaradio crveni karton 10-tak minuta prije kraja, u 85. minuti Schäfer je prelomio rezultat za Wolfsburg. Kod domaćina je Mato Jajalo odradio cijeli susret, dok je vratar Miro Varvodić bio na klupi.

Još jedan član "vatrenih", Ivo Iličević, odigrao je svih 90 minuta za Kaiserslautern u gostujućem porazu kod Werdera 2-0. Iličević je igrajući na poziciji lijeve polušpice bio najopasniji igrač Kaisreslauterna po vrata Werdera, no nije uspio postići pogodak, dok je za "zelene" dvostruki strijelac bio Rosenberg.

U derbiju 1. kola Sttutgart je s visokih 3-0 porazio Schalke koji očito niti ove sezone nema momčad za sam vrh, dok je Augsburg u bundesligaškoj premijeri na svom terenu odigrao 2-2 protiv Freiburga što i nije loše jer je dva puta lovio prednost gostiju. Oba puta je Augsburg u život vratio Mödlers.

U preostalom susretu, Hannover je kao domaćin bio bolji od Hoffenheima s 2-1, svi golovi su pali u prvom dijelu, a dodajmo da je hrvatski reprezentativac Josip Šimunić u redovima gostiju cijeli susret bio na klupi.

Večeras se u posljednjem nedjeljnom dvoboju 1. kola od 18.30 sastaju Hertha i Nürnberg, a u petak je Borussia Dortmund krenula u obranu naslova uvjerljivom domaćom pobjedom nad HSV-om 3-0.