Bravo majstore

Mandžukić donio pobjedu Bayernu: Pogledajte golčinu vrijednu tri boda

Mario Mandžukić bio je junak Bayerna na gostovanju u Frankfurtu.

Bayern je na gostovanju s 1:0 svladao Eintracht, a jedini pogodak postigao je Mario Mandžukić, sjajno reagiravši u 13. minuti na centaršut Thomasa Muellera. Volej našeg reprezentativca bio je neuhvatljiv za vratara domaćih Trappa koji nije imao šanse.

Eintracht Frankfurt vs Bayern 0:1 Mandzukic by footballdaily1

Ovim rezultatom Bayern je izjednačio klupski rekord (27 prvenstvenih utakmica bez poraza) koji je u periodu od svibnja 1988. do ožujka 1989. godine postavila momčad pod vodstvom Juppa Heynckesa, trenera i iz prošle sezone. Zabili su Bavarci također najmanje jedan gol na 39. uzastopnoj bundesligaškoj utakmici, čime su produljili vlastiti rekord Bundeslige.

Posljednji put aktualni njemački i europski prvaci nisu zabili protiv Mainza tijekom pretprošle sezone, a posljednji su put u Bundesligi izgubili (2:1) 28. listopada prošle godine od Bayera iz Leverkusena.

HSV očajan, Wolfsburg fenomenalan; asistencija Perišića

Katastrofalan je poraz na otvaranju sezone pred vlastitom publikom upisao HSV. Više od 47 tisuća gledatelja na Imtech-Areni zvižducima je s travnjaka ispratilo svoje nogometaše koje je Hoffenheim pregazio 5:1 pobjedom, upisavši najuvjerljiviju gostujuću pobjedu u klupskoj povijesti kad je bundesligaško natjecanje u pitanju.

Briljirao je Brazilac Roberto Firmino, 21-godišnji gostujući napadač, koji je dva gola zabio, a za preostala tri direktno asistirao.

Milan Badelj u domaćim je redovima igrao do 63. minute. Pri njegovom izlasku sastav Thorstena Finka gubio je samo 2:1.

Podjednako uvjerljivo, samo na gostovanju, u drugom je kolu stradao Schalke kojeg je na Volkswagen Areni torpedirao Wolfsburg pobijedivši 4:0. Raspad sustava krenuo je u 54. minuti, kada je domaća momčad povela pogotkom Konchea na asistenciju Ivana Perišića. Sudjelovao je hrvatski reprezentativac i u akciji kod drugog pogotka koji je, nakon sjajne minijature, postigao portugalski krilni igrač Vierinha.

Perišić je u igri pobjedničkog sastava ostao do 86., Ivica Olić do 81. minute. Debitirao je Luiz Gustavo, novo pojačanje domaćeg sastava pristiglo iz Bayerna.

Osim minhenskog Bayerna, do drugih su pobjeda u drugim nastupima stigli Bayer Leverkusen, Mainz i Werder.

Bundesliga, 2. kolo:

Stuttgart – Bayer 0:1 (Schwaab 42-ag)

Wolfsburg – Schalke 4:0 (Knoche 54, Vierinha 61, Naldo 68, Kutschke 90)

Werder – Augsburg 1:0 (Ekici 22)

Freiburg – Mainz 1:2 (Freis 71 / Zimling 64, Müller 68)

HSV – Hoffenheim 1:5 (Van der Vaart 44-11m / Firmino 5, 77, Volland 50, Modeste 67, 74)

Eintracht F. - Bayern 0:1 (Mandžukić 13)