Manchester United jedva 'okrenuo' trećeligaša

Nogometaši Barcelone ostvarili su u 21. kolu španjolskog prvenstva i 19. pobjedu savladavši u gostima Hercules s 3-0...

Odigrani su svi susreti 4. kola FA Cupa predviđeni za subotu. Plasman dalje izborili su nogometaši Manchester Uniteda koji su teže nego li je bilo očekivano savladali trećeligaša Southampton 2-1...

Iako je trenutno trećeplasirana momčad trećeg razreda engleskog nogometa povela lijepim golom Richarda Chaplowa u 45. minuti, "crveni vragovi" su u nastavku golovima Michaela Owena i Javiera Hernandeza (na asistenciju Giggsa) došli do pobjede i plasmana dalje.

Dalje ide i Birmingham koji je na svom St. Andrew'su s 3-2 pobijedio drugoligaša Coventry usprkos zaostatku 2-0 već iz 26. minute. Inicijator preokreta bio je David Bentley koji je zabio topovskim udarcem s više od 20 metara udaljenosti u 35. minuti, da bi kasnije suparničku mrežu zatresli i Stuart Parnaby i Kevin Phillips.

Kažimo da je u sudaru prvoligaša na Reebok stadionu domaći Bolton remizirao s Wiganom 0-0 u utakmici u kojoj nije nastupio naš Ivan Klasnić iako je konkurirao za sastav nakon oporavka od ozljede prepona.

FA Cup, 4. kolo, važniji rezultati:

Aston Villa - Blackburn 3-1 (Clark 11, Pires 35, Delfouneso 42 / Kalinić 18)
Everton - Chelsea 1-1 (Saha 62 / Kalou 75)
Birmingham – Coventry 3-2 (Bentley 35, Parnaby 67, Phillips 73 / King 11, Wood 26)
Bolton – Wigan 0-0
Southampton – Manchester United 1-2 (Chaplow 45 / Owen 65, Hernandez 76)