Manchester United jedva izbjegao prvi poraz sezone

Odigrana je prva utakmica 13. kola engleskog nogometnog prvenstva. U njoj su Aston Villa i Manchester United podijelili bodove na Villa Parku odigravši 2-2...

Zanimljivo, sva su četiri gola postignuta u posljednjih 18 minuta susreta, a na kraju više za pobjedom mogu žaliti domaćini budući su ispustili iz ruku vodstvo 2-0 u posljednjih devet minuta.

Ashley Young doveo je Aston Villu u vodstvo u 72. minuti sigurno realiziravši jedanaesterac koji je prethodno sam izborio nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio Wes Brown, da bi već četiri minute kasnije sastav iz Birminghama povećao svoje vodstvo nad aktualnim viceprvakom nakon sjajne kontre u tri poteza.

Potegao je loptu na suparničku polovicu Young, na lijevom je boku potom uposlio Stewarta Downinga, koji pak sjajno pronalazi Marca Albrightona na drugoj vratnici. Potom Albrightonu nije bilo teško samo podmetnuti nogu za 2-0.

U tim se trenucima činilo da će Aston Villa nanijeti Manchester Unitedu prvi poraz sezone, budući je bolje stajala na terenu, a i neposredno postignutim golovima je pogodila u dva navrata okvir gola (Collins i Agbonlahor). No, "crveni vragovi" nisu se predavali i do kraja su uspjeli doći do boda.

Prvo je Federico Macheda u 81. minuti sjajnim udarcem s nekih 14 metara pogodio gornji lijevi kut vratara Brada Friedela, da bi Nemanja Vidić u 85. minuti glavom iskoristio sjajno ubacivanje Nanija i iz neposredne blizine zatresao mrežu.

Manchester Unitedu ovo je čak sedmi remi u sezoni i sada za vodećim Chelseajem zaostaje tri boda, dok je Aston Villa privremeno skočila s 10. na šesto mjesto.